60-tki jak 30-tki w tych fryzurach! Modne i lekkie cięcia na wiosnę. Odmłodzą i dodadzą pewności siebie

Jamie Lee Curtis w najmodniejszej fryzurze sezonu!, fot. @jamieleecurtis

Odpowiednia fryzura ma naprawdę duże znaczenie. Dobrze dobrana do wieku, kształtu twarzy i ogólnego stylu kobiety może odjąć lat, podkreślić największe walory, a nawet ukryć niedoskonałości. Nie mówiąc już o podbudowaniu samooceny i pewności. Te odmładzające fryzury dla 60latek zrobią furorę tej wiosny.

Fryzury dla pań po 60tce

Odmładzające fryzury dla 60latek – dodaj grzywkę!

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na odmłodzenie się jest dodanie grzywki! Niezależnie od tego czy zetniesz ją na prosto, postawisz na tzw. „curtain bang” (grzywkę kurynową) czy może zaczeszesz ją na bok – wszystkie ułożenia są równie popularne wśród dojrzałych kobiet. Grzywka zakryje zmarszczki i odmładzi twarz. Możesz je wystylizować na wiele sposobów, ale tej wiosny rządzi niedbały, nonszalancki styl.

Asymetryczne cięcia

O przewadze boba nad innymi fryzurami chyba nie musimy przypominać. To cięcie jest ponadczasowe! Pasuje niemal każdemu kształtowi twarzy, jest łatwe i wygodne w noszeniu, a do tego ma w sobie niewymuszoną klasę i elegancję. Asymetryczne cięcie przepięknie eksponuje szyję i sprawia, że włosy znacznie ładniej układają się przy twarzy. To doskonały pomysł na fryzurę dla 60-tki!

>> Te kurtki są idealne na sezon przejściowy! Lekkie modele dla pań po 50-tce za grosze <<

Fryzury dla starszych pań: zdjęcia

W teorii wszystkie fryzury zapowiadają się dobrze, dlatego to tak ważne, aby zobaczyć jak dane ciecie prezentuje się na różnych typach urody.

Pixie cut to jedna z popularniejszych fryzur wśród dojrzałych kobiet. Najsławniejszą reprezentantką tego cięcia jest zdobywczyni tegorocznego Oscara – Jamie Lee Curtis! Aktorka jest wierna tej fryzurze od lat i udowadnia, że najpiękniej podkreśla atuty podłużnej twarzy z wyraźnie zarysowanym podbródkiem i linią żuchwy!

Pixie cut na Jamie Lee Curtis, fot. @jamieleecurtis

Nie ma natomiast dumniejszej przedstawicielki 60/70+ grzywek, niż Jane Fonda! Aktorka, która nosiła ją na niemal wszystkie sposoby zawsze do niej wraca i rozumiem dlaczego! Grzywka idealnie współgra z włosami krótkimi i półdługimi i przepięknie odświeża look.

Jane Fonda z grzywką, fot. @janefonda

Sukienki na wesele dla puszystych pań po 50-tce. Te kreacje to absolutne hity tej wiosny [SPRAWDŹ]

Krótkie, odmładzające fryzury dla 60latek

Ze względu na zmianę struktury włosa i tym samym utratę objętości, a także przerzedzenie, kobiety 60+ najczęściej decydują się na krótkie lub półdługie fryzury. I jest to korzystne także dlatego, że taka długość zdecydowanie lepiej podkreśla rysy twarzy, które z wiekiem tracą na ostrości.

Jakie fryzury dla cienkich włosów?

Kobietom, które posiadają cienkie włosy szczególnie poleca się krótkie fryzury. Pixie cut czy „na jeża” mają pazura, a w dodatku ukrywają brak objętości.

Jakie fryzury dla 60latki?

Odmładzające fryzury dla 60-latek powinny eksponować kontur twarzy, właśnie dlatego poleca się maksymalną długość do ramion.

Zobacz też: Balejaż dla 50-latek wszyscy już spisali na straty, ale wraca! Teraz ma nowoczesny charakter, odejmujący lat