Fryzury po 50 dla cienkich włosów

Książki dla 50-tek
elements.envato.com

Cienkie włosy dostarczają swoim właścicielkom wiele problemów. Potrzebują one specjalnego cięcia, które sprawi, że optycznie będzie ich więcej. W przypadku pań po 50 tce, które mają cienki włosy dodatkowym wyzwaniem jest dobranie takiej fryzury, która sprawi, że kobieta będzie wyglądać młodziej. Jakie fryzury po 50 dla cienkich włosów proponują dzisiaj styliści?

Modne fryzury dla kobiet po 50-tce z cienkich włosów

W fryzjerach z cienkich włosów cięcia ma dodawać objętości. Włosy, które są cienkie i delikatne nie w każdej fryzurze wyglądają równie dobrze. Posiadaczki cienkich włosów powinny decydować się przede wszystkim na półdługie i krótkie fryzury. Oczywiście nie oznacza to, że posiadaczki długich włosów muszą je bezwarunkowo ściąć. Najbardziej odpowiednie długie fryzury z cienkich włosów to lekkie fale. Długiej fryzurze z cienkich włosów objętości doda także odpowiednia koloryzacja. Panie, które zdecydują się na półdługą czy krótką fryzurę, a są właścicielkami cienkich i delikatnych włosów powinny wybrać fryzurę, która jest bardzo mocno cieniowana. Taka fryzura nie dodaje pasmom objętości.

Mocne cieniowanie sprawia, że włosów jest jeszcze mniej, do tego stylizacja takiej fryzury nie należy do trudnych. W przypadku mocno wycieniowanej fryzury znika też problem oklapniętych włosów. Wśród godnych polecenia fryzur z cienkich włosów zalicza się między innymi asymetryczny bob. To świetna fryzura dla kobiet w każdym wieku, ale szczególnie warto polecić ją paniom w dojrzałym wieku. Asymetryczny bob odznacza się tym, że włosy po bokach są dłuższe, a z tyłu krótsze. Kolejna propozycja dla posiadaczek cienkich włosów to modern mullet. To fryzura, która pojawiła się w latach 80. i początkowo była typowo męskim uczesaniem. Cięcie to powróciło w nowym wydaniu i dzisiaj jest chętnie wybierane także przez przedstawicielki płci pięknej. Dla modern mullet charakterystyczne są krótkie włosy z przodu i po bokach, a dłuższe z tyłu. W przypadku cienkich, przerzedzonych włosów fryzura ta doskonale się sprawdza – dodaje sporo objętości. Szczególnie zasługuje na zainteresowanie pań o okrągłej twarzy oraz dla posiadaczek wysokiego czoła. Odświeżony modern mullet to fryzura bardzo kobieca, naturalna, a przede wszystkim odejmująca lat.

Sprawdź: Jaki kolor włosów dla 50-latki?

Fryzury – cienkie włosy do ramion

Zwykle długość do ramion jest najlepsza dla cienkich włosów. Sprawdzają się także fryzury, w których pasma włosów sięgają do brody. Świetnie sprawdzają się też wszystkie uczesania, które wymagają użycia wałków lub lokówki. Fale to bowiem jeden z lepszych sposobów na dodanie włosom objętości. Cienkie włosy są przy tym bardzo podatne na układanie, stąd naprawdę warto wziąć pod uwagę loki i fale. Objętości dodają także fryzury z grzywką. Ale taki efekt można osiągnąć tylko wtedy, gdy grzywka będzie dłuższa i puszysta.

Zobacz też: Elegancka sukienka dla 50 latki

Fryzury z długich i cienkich włosów

Mimo ze długość do ramion jest dla cienkich włosów najbardziej odpowiednia, to są także fryzury z długich włosów, które przy cienkich włosach także się sprawdzą. Panie, które są posiadaczkami cienkich włosów i nie chcą ich obcinać, mogą je wybrać proste klasyczne cięcie z przedziałkiem. Ważne jest, aby końcówki włosów zostały równo ścięte na proste – wszystkie pasma w tym przypadku powinny mieć taką samą długość. Z cienkich, długich włosów można tworzyć wiele atrakcyjnych fryzur. Wysokie kucyki i upięcia sprawiają też, że fryzury te odejmują lat. Doskonale więc sprawdzają się w przypadku dojrzałych kobiet. Hitem sezonu są naturalne fale. Włosy wystarczy po wieczornej kąpieli zapleć w warkocze, aby rankiem cieszyć się naturalnymi, dodającymi objętości falami. Podobny efekt można uzyskać używając prostownicy.

Sprawdź: Jaki krem z filtrem pod makijaż dla 50 latki?

Fryzury – cienkie włosy z grzywką

Opadająca na czoło i boki grzywka to nie tylko sposób na odjęcie sobie lat, ale także na dodanie objętości cienkim włosom. Do fryzur z grzywką idealnych przy cienkich włosach zalicza się między innymi curtain bang. To fryzura, która od lat cieszy się popularnością wśród gwiazd Hollywood, pokochały je także polskie aktorki i celebrytki. Curtain bang równie dobrze sprawdza się przy włosach długich i średniej długości. Szczególnie cięcie to polecane jest paniom o prostych i naturalnie pofalowanych pasmach, gdyż takie właśnie włosy są najbardziej podatne na układanie. Curtain bang potrafi wysmuklić rysy twarzy, śmiało mogą postawić na panie o pucołowatej buzi. Opadająca na boki grzywka wygląda bardzo naturalnie i mocno przyciąga spojrzenia. Chętnie wybierają ją panie, które chcą ukryć na przykład asymetrię twarzy. Dodatkowy plus: curtain bang jest szybka i prosta w stylizacji.

Niezależnie od tego, na jaką fryzurę ostatecznie zdecydują się posiadaczki cienkich włosów po 50-tce, muszą pamiętać, że cienkie włosy nie agresywnych zabiegów kosmetycznych.

Sprawdź: Modne krótkie fryzury dla 50-latki

Fryzury po 50 dla cienkich włosów w pytaniach i odpowiedziach:

Jaka fryzura z cienkich włosów?

Przed fryzjerem stoi trudne wyzwanie. Musi on bowiem wybrać cięcie nie tylko pasujące do kształtu twarzy, ale też dodające pasmom objętości. Asymetryczny bob, curtain bang czy modern mullet to fryzury, które szczególnie sprzyjają paniom po 50 z cienkimi włosami.