Fryzury dla pań po 50

elements.envato.com

Fryzjerskie trendy już od kilka lat są na tyle różnorodne, że każda kobieta na pewno znajdzie coś dla siebie. Co więcej, trendy te sprzyjają każdej kobiecie niezależnie od tego, ile ma lat. Wśród modnych fryzy są także fryzury dla pań po 50. Są to odmładzające fryzury, w których każda kobieta poczuje się nie tylko młodsza, ale też wyjątkowa.

Modne fryzury damskie po 50

Panie po 50, które interesują modne fryzury powinny pamiętać, że odmładzająco działają tylko te, które są wykonane na zdrowych, wypielęgnowanych włosach.
Odmładzające, świetnie sprawdzające się w przypadku pań po 50 fryzur to między innymi paź. To fryzura, którą kochała francuska piosenkarka Edith Piaff. Cechą charakterystyczną pazia są lekko wycieniowane i sięgające linii brody włosy. To bardzo prosta, minimalistyczna, ale jednocześnie bardzo elegancka fryzura. Fryzura ta może podkreślać okrągłe, pucołowate policzki. Z tego powodu powinny się na nią decydować kobiety o szczupłej twarzy. Cięcie to najlepiej sprawdza się na prostych i gładkich włosach.

Zobacz też: Jakie zabiegi na twarz dla 50 latki?

Fryzury z grzywką dla 50 latki

Fryzury z grzywką bardzo mocno odmładzają, doskonale więc nadają się dla pań po 50. Co więcej, fryzury te występują w bardzo wielu wariantach, każda kobieta na pewno wybierze odpowiednie dla siebie cięcie. Decydując się na fryzurę z grzywką należy jednak pamiętać, że nie każda z nich pasuje do wszystkich rysów twarzy. Na dowolną grzywkę mogą się zdecydować jedynie panie o pociągłej twarzy. W przypadku pociągłej twarzy dobrze sprawdzą się też długie fryzury.

Sprawdź: Jaki krem z filtrem pod makijaż dla 50 latki?

Bob po 50-tce

Jest jedną z najbardziej popularnych fryzur i to wśród pań w bardzo różnym wieku. Sprawdza się więc także w przypadku dojrzałych kobiet. Co więcej, fryzura ta sprawdza się zarówno w przypadku grubych, jak i cienkich włosów. Bob występuje dzisiaj w bardzo wielu wariantach, z łatwością można dopasować go do kształtu twarzy.  Bob bowiem jest bowiem fryzurą, która może być zarówno krótsza, jak i dłuższa. Panie, które mają pociągłą twarz powinny zdecydować się na średnie, sięgające do linii brody cięcie. Wycieniowana grzywka zasłoni wysokie czoło, a pociągła twarz stanie się bardziej pełna. Przy okrągłej twarzy lepsze jest dłuższe cięcie. Dłuższe z przodu i krótsze z tyłu włosy to sposób, aby optycznie wysmuklić twarz. Panie, które są właścicielkami trójkątnej lub kwadratowej twarzy powinny postawić na asymetrycznego boba. Ta fryzura odznacza się dłuższymi pasmami po bokach i krótszymi z tyłu. Cięcie to doskonale łagodzi ostre rysy twarzy. Paniom o ostrych rysach twarzy polecany jest także shag bob. Fryzura ta może być z grzywką lub bez.

Zobacz też: Sukienki dla pań 50 plus – Jakie sukienki są odpowiednie dla kobiet dojrzałych?

Fryzury krótkie po 50-tce

Krótkie fryzury dla pań po 50-tce to nie tylko klasyczny bob. Panie, które mają wyraziste, symetryczne rysy twarzy oraz kształtną głowę mogą zdecydować się na fryzurę pixie cut czyli swojska zwana fryzura „na chłopaka”. Króciutką, chłopięcą fryzurę nosiła Audrey Hepburn, legendarna modelka Twiggy i Mia Farrow. Wśród fryzjerskich trendów pixie cut pojawiła się kilka lat temu, dzisiaj jest jedną z najmodniejszych damskich fryzur. Fryzura ta jest odpowiednia dla pań w każdym wieku, ale szczególnie sprzyja paniom po 50-tce. Jest bardzo stylowa, elegancka i prosta w stylizacji. Co więcej, na taką fryzurę mogą sobie pozwolić właścicielki cienkich włosów. Ciekawą propozycją jest też fryzura „na grzybka”. Jej charakterystyczną cechą są włosy wycieniowane nad karkiem i wygolone z tyłu. Fryzura ta najlepiej pasuje paniom o pociągłej i drobnej twarzy. Cięcie „na grzybka” nie wymaga wielu zabiegów stylizacyjnych.

Sprawdź: Jaki kolor włosów dla 50-latki?

Odmładzające fryzury dla 50 latek

Panuje przekonanie, że odmładzające są tylko krótkie fryzury. Okazuje się jednak, że jest wiele fryzur z długich i średniej długości włosów, które mają odmładzającą moc. Oprócz tych, o których wspominaliśmy wyżej, odmładzająco działa także curtain bang. To świetna fryzura dla pań, które są miłośniczkami grzywki. W przypadku tej fryzury grzywka opada cienkimi pasmami na czoło i policzki, co sprawia, że fryzura nadaje niesfornego, dziewczęcego wyglądu. Fryzura z grzywką na bok jest najbardziej odpowiednia dla pań, które chcą złagodzić ostre rysy twarzy, ukryć bliznę czy asymetrię. Stylizacja włosów przy tej fryzurze nie wymaga spędzania przez lustrem mnóstwa czasu.

Zobacz również: Nakrycie głowy dla 50 latki

Czytelniczki pytają:

Jaka fryzura dla kobiety po 50?

Kobiety po 50-tce decydujące się na zmianę fryzury wśród wielu trendów na pewno znajdą coś dla siebie. Panie mogą zdecydować się na jeden z wielu wariantów boba czy wybrać krótką fryzurę pixie cut. Odmładzająco działa także fryzura z grzywką na bok czyli curtain bang.