Modne krótkie fryzury dla 50-latki

elements.envato.com

Kobiety w wieku 50+ nie są wskazane na niemodne, dodające im lat fryzury. Modne od kilku sezonów krótkie fryzury to świetna propozycja także dla dojrzałych kobiet. Krótkie fryzury nie są zarezerwowane wyłącznie dla młodych kobiet. Są uniwersalne, odejmują lat i świetnie sprawdzają się jako modne fryzury dla 50-latki.

Modne krótkie fryzury dla 50-latki

Po 50. urodzinach wiele kobiet decyduje się na noszenie krótkich włosów, gdyż wraz z wiekiem włosy wielu pań stają się wyraźnie cieńsze. Mają też tendencję do wypadania. Krótką fryzurą łatwiej można zamaskować problemy z włosami. Krótkie włosy są też bardzo wygodne – można szybko je wysuszyć, a stylizacja nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Najbardziej klasyczną, krótką fryzurą jest bob. Fryzura ta ma dzisiaj wiele wariantów. Jedną z najbardziej modnych jest blunt chot. Ta wersja boba optycznie dodaje włosom objętości, jest świetna dla tych kobiet 50+, których problemem są przerzedzające się włosy. Bob w typie blunt chot jest bardzo łatwy w stylizacji, a przy tym bardzo mocno odmładza. Odmładzające fryzury dla pań po 50. urodzinach, która naprawdę lubią bardzo krótkie cięcie to także pixie cut. W modzie fryzury te pojawiły się stosunkowo niedawno, ale błyskawicznie zdobyły serca młodych kobiet. Nigdzie nie jest jednak powiedziane, że nie mogą ich nosić także dojrzałe kobiety. Fryzura pixie cut jest prosta w stylizacji, wygodna i kobieca. Odważne panie mogą zdecydować się ściąć włosy „na jeżyka”.

Zobacz też: Odmładzająca fryzura dla 50 latki

Fryzura na boba dla 50-latki

Wspomniany już klasyczny bob występuje w naprawdę bardzo wielu wariantach. Blunt chot to wariant boba, który pokochała słynna francuska projektantka Coco Chanel. Cechą charakterystyczną tej wersji boba są bardzo równo obcięte włosy sięgające do końca żuchwy, lekko podcieniowane z tyłu oraz prosta grzywka. Odejmujące lat fryzury typu bob to także long bob. Jest to dłuższa odmiana tradycyjnego boba. W przypadku long bob włosy sięgają do linii ramion. To cięcie jest wyjątkowo uniwersalne, pasuje praktycznie wszystkim kobietom niezależnie od kształtu twarzy. Jedną z najbardziej wymagających wersji boba jest short bob. To uniwersalna fryzura, na którą może się zdecydować większość kobiet po 50. urodzinach. Short bob jest stosunkowo krótką fryzurą, a krótkie cięcie odsłania wszelkie niedoskonałości. Warto o tym pamiętać.

Sprawdź: Jaki kolor włosów dla 50-latki?

Fryzury asymetryczne po 50

Każda dojrzała kobieta, która chce zmienić swoją fryzurę ma do wyboru mnóstwo modnych propozycji. Modne krótkie fryzury dla 50-latki wcale przy tym nie muszą być nudne. Kobiety po 50-tce bardzo często decydują się na ścięcie włosów, gdyż krótkie włosy są o wiele łatwiejsze w pielęgnacji niż długie. Najmodniejsze fryzury polecane przez stylistów to między innymi fryzury asymetryczne. Tego typu fryzury to doskonała propozycja dla nowoczesnych i dynamicznych  kobiet, które lubią wyróżniać się z tłumu. Nie są one zarezerwowane wyłącznie dla młodych kobiet, dojrzałe panie w asymetrycznych fryzurach także mogą świetnie wyglądać.

Asymetryczna fryzura jest bardzo uniwersalna, a przy tym niezwykle prosta w stylizacji. Zaletą asymetrycznej fryzury jest między innymi to, że nadaje ona objętości cienkim i słabym włosom. Jest więc szczególnie polecana paniom po 50-tce, które bardzo często borykają z przerzedzającymi się włosami. Co więcej, asymetryczna fryzura odwraca uwagę od zmian (np. zmarszczek), które pojawiają się na twarzy wraz z wiekiem. Przyciągają uwagę głównie do włosów, a nie do twarzy. Jedną z najbardziej klasycznych asymetrycznych, krótkich fryzur jest Tomboy czyli fryzura „na chłopaka”.

Zobacz też: Moda dla 50 latki – najlepsze stylizacje po 50 tce

Krótkie włosy po 50 – jak o nie dbać?

Kobiety po 50-tce nawet jeśli wcześniej nigdy wcześniej nie nosiły krótkich fryzur, decydują się na ścięcie włosów. Fryzury z krótkich włosów są nie tylko modne, ale także bardzo uniwersalne. Pasują większości kobietom bez względu na rysy twarzy. Są też bardzo wygodne, gdyż nie trzeba ich codziennie układać. Aby jednak fryzura z krótkich włosów świetnie wyglądała, pasma muszą być zadbane. Nie wystarczy więc jedynie regularnie myć włosy, trzeba je także odżywiać. Regularne nakładanie odżywek i masek to podstawa pielęgnacji krótkich włosów po 50. urodzinach. Zdrowe włosy lepiej się układają i lepiej wyglądają.

Sprawdź: Sukienki na wesele 50 plus

Modne krótkie fryzury dla 50-latki w pytaniach i odpowiedziach:

Jaka fryzura dla kobiety po 50?

Dojrzałe panie powinny stawiać na eleganckie, podkreślające rysy twarzy, a jednocześnie odejmujące lat fryzury. Kobiety po 50, urodzinach śmiało mogą postawić na krótkie fryzury, które są nowoczesne, modne i bardzo wygodne, a ich ułożenie nie zajmuje wiele czasu.