Fryzury na cienkie i rzadkie włosy dla kobiet po 50-tce.  Dodadzą objętości i charakteru

Fryzury na cienkie i rzadkie włosy
Fot. Instagram, @blog4over40

Odpowiednio dobrana fryzura może sprawić, że nawet cienkie i rzadkie włosy nabiorą objętości. Podpowiadamy, jakie cięcia wybierać i jak stylizować włosy, by sprawiały one wrażenie gęstych i grubych.

Fryzury na cienkie i rzadkie włosy. Postaw na krótkie cięcie

Dobrym sposobem na to, by dodać włosom objętości jest krótkie cięcie. Długie, cienkie i rzadkie kosmyki nie prezentują się zbyt dobrze, więc ich skrócenie jest świetnym rozwiązaniem. Niezwykle modną propozycją dla dojrzałych kobiet jest  cięcie typu pixie. Fryzura ta jest całkiem krótka z tyłu i po bokach głowy, ale dłuższa na górze. Cięcie to sprawia, że włosy podnoszą się do góry, dzięki czemu zyskują dodatkową objętość.

Posiadaczki rzadkich i cienkich włosów świetnie prezentują się również w krótkich fryzurach z grzywką. Prezentują się one bardzo subtelnie i kobieco, a dodatkowo dodają włosom objętości. Dodatkowym atutem grzywki jest to, że łagodzi rysy twarzy i ukrywa zmarszczki na czole.

Jak dodać włosom objętości? Fryzury dla dojrzałych kobiet

Cienkim i rzadkim włosom dedykowane są również fryzury z lokami i falami. Sprawiają one, że włosy są uniesione i nabierają objętości. Optymalną długością będą włosy do ramion. Podstawą wydobycie naturalnego skrętu włosów jest ich nawilżenie. Zawsze rozczesuj włosy tylko na mokro i po nałożeniu odżywki. Jeżeli nie jesteś posiadaczką kręconych włosów, delikatne fale wykonaj za pomocą lokówki.

Jeśli twoje włosy są cienkie i rzadkie, nigdy nie ścinaj ich całkowicie na prosto. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie delikatne cieniowanie. Sprawi ono, że włosy nabiorą lekkości i objętości.

Fryzury dla posiadaczek cienkich włosów. Wykorzystaj szczotkę

W dodaniu objętości cienkim i rzadkim kosmykom pomocna może okazać się również szczotka do modelowania włosów. Umyj włosy i dokładnie osusz je ręcznikiem. Nie zapomnij również o odżywce. Następnie podziel włosy na sekcje. Stylizację zacznij od dolnych pasm, zaś górne upnij na czubku głowy. Zakręć włosy na szczotce, zmierzając ku nasadzie. Dostaw suszarkę do szczotki i włosów i suń szczotką powoli w dół, rozwijając pasmo. Postępuj tak również z resztą włosów. Taka stylizacja sprawi, że będą one podniesione u nasady i będzie się wydawało, że jest ich więcej.

Zobacz też: Te fryzury potrafią pięknie wyszczuplić twarz! Pasują 50-latkom i są niezwykle modne