Te fryzury potrafią pięknie wyszczuplić twarz! Pasują 50-latkom i są niezwykle modne

Wyszczuplające upięcie
@hegeblacker

Odpowiednie cięcie może zmienić bardzo wiele w naszej ogólnej prezentacji. Niektóre pięknie podkreślają naturalną urodę, inne potrafią odmłodzić i rozjaśnić wygląd. Stosując proste triki, można wywołać zachwyt wszystkich wokół. Dużym zainteresowaniem cieszą się też fryzury wyszczuplające twarz. Tutaj skupię się właśnie na takich uczesaniach, w których dodatkowo 50-latki prezentują się ciekawie i modnie. 

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz

Jedne z najmodniejszych fryzur ostatnich lat, czyli boby potrafią pięknie wyszczuplić twarz. W tym przypadku lepiej postawić na nieco dłuższe warianty, sięgające ramion. Świetną opcją będzie też asymetria i dłuższe pasma przy twarzy. Należy też pamiętać o cieniowaniu. Nie tylko doda ono włosom gęstości i wielowymiarowości, ale też wyszczupli.

Inną opcją dla odważniejszych 50-latek może być pixie cut. Ta fryzura zawsze stawia mocny akcent na naturalnych rysach i kościach policzkowych. Przy tym cięciu świetnie prezentować się będzie grzywka zaczesana na bok. Żeby dodać sobie drapieżności i pazura można ją ułożyć do góry, odsłaniając czoło i wydłużając optycznie twarz.

Długie włosy i upięcia, które pięknie wyszczuplają

W przypadku długich włosów najlepiej sprawdzą się upięcia, które mogą wyszczuplić. Wystarczy zwykły kucyk czy kok, ale warto je umieścić nieco wyżej. To daje efekt wydłużenia i wysmuklenia twarzy. Świetnym rozwiązaniem będzie zostawienie krótszych pasm włosów luźno. Fryzura prezentuje się wtedy bardziej kobieco i nonszalancko.

Tutaj po raz kolejny sprawdzi również się asymetria. Najłatwiej jest lekko przesunąć przedziałek. Trzeba też uważać z lokami. Lekkie fale u 50-latek będą wyglądać pięknie i romantycznie, jednak mocny skręt, zamiast wyszczuplić, może dać odwrotny efekt.

Zobacz także: Ten gadżet dla 50-latek zmniejsza widoczność zmarszczek i poprawia krążenie. Kupisz go za kilkanaście złotych