Jak chronić włosy przed słońcem po 50-tce? 3 proste zasady sprawią, że będą lśniące i zdrowe

ochrona wlosow przed sloncem
fot. @crazyblondelifeblog

Już niedługo zaczną się dłuższe wyjazdy nad jezioro i na morze, a także w inne miejsca. Codziennie będziemy narażeni na działanie słońca, i o ile każdy wie, że skórę trzeba chronić przed promieniami UV, to nie każdy myśli w ten sposób o włosach. Dlaczego ochrona włosów przed słońcem jest ważna? Jak je chronić? Zobacz kilka najważniejszych zasad.

Ochrona włosów przed słońcem: kluczowa dla zachowania pięknych kosmyków

Latem często możemy zauważyć, że włosy nam jaśnieją. To właśnie wynik działania słońca, ale oprócz zmiany ich koloru można zauważyć też inne zmiany. Pod wpływem nadmiernej ekspozycji na promienie UV, uszkodzeniu ulegają proteiny, czyli jeden z budulców włosów. Kosmyki stają się słabsze, matowe, łatwo się łamią.

Najbardziej narażone na takie negatywne działanie słońca są blondynki oraz kobiety z cienkimi włosami. W ich przypadku ochrona włosów przed słońcem jest niezbędna, ale oczywiście wszyscy powinni się o nie troszczyć. Dzięki odpowiedniej ochronie, włosy nawet po upalnym i słonecznym lecie, będą zdrowe i piękne.

Jak chronić włosy przed słońcem po 50-tce?

Jakich zasad trzeba przestrzegać, aby uchować nasze kosmyki w dobrej kondycji latem?

1 Noś nakrycie głowy: kapelusz lub czapkę

Na początek coś, o czym niby wszyscy wiemy, ale nie do końca się stosujemy. Tymczasem nakrycie głowy to podstawa ochrony włosów przed słońcem. Jest to szczególnie ważne podczas długiej ekspozycji na słońce i w godzinach południowych i tuż popołudniowych. Czapkę lub kapelusz trzeba nosić obowiązkowo podczas wyjazdów wakacyjnych, gdzie włosy są dodatkowo narażone na wiele innych, szkodliwych czynników np. sól morską.

Czytaj też: Kosmetyczka 50-tki: te produkty to HITY w pielęgnacji i makijażu! Warto mieć je pod ręką

2 Kosmetyki do włosów z filtrem

Nie każdy wie, że na włosy, tak samo jak na skórę, trzeba nakładać kosmetyki z filtrami. Do wyboru jest kilka możliwości. Na końcówki można nałożyć kremy z naturalnymi olejkami np. jojoba lub shea, które chronią przed promieniowaniem UV.

ochrona wlosow przed sloncem
fot. shutterstock.com

Na całe włosy sprawdzą się mgiełki z filtrami UVA i UVB. Można też zdecydować się na odżywkę bez spłukiwania, które również ochroni włosy. Po całym dniu na słońcu również zastosuj odpowiednią pielęgnację, np. używając dobrej odżywki lub maski.

3 Nie susz włosów na słońcu

Ważną zasadą ochrony włosów jest również niepozostawianie ich do wyschnięcia pod słońcem. Jeśli po wyjściu z morza zamierzasz dłużej pozostać na słońcu to postaraj się spłukać słoną wodę z włosów, która odpowiada najbardziej za niszczący efekt działania promieni UV. Następnie osusz włosy tak jak jest to możliwe i użyj mgiełki z filtrem UV.

Czytaj też: Te fryzury dodadzą gęstości włosom i złagodzą rysy twarzy! 50-latki wyglądają w nich kobieco i stylowo