Ten serial niegdyś bił wszelkie rekordy popularności. Tak wygląda jego główna gwiazda, ma dziś 65 lat

Lucelia Santos, aktorka z kultowego serialu
@luceliasantosoficial

Kilka dekad temu serial „Niewolnica Izaura” gromadził przed telewizorami ogromną rzeszę fanów. W Polsce robił prawdziwą furorę. Nawet moja mama wspomina, że w czasie emisji, gdy komuś popsuł się telewizor, szło się oglądać brazylijską produkcję do sąsiadów. Zatem widać, że nie można było ominąć ani jednego odcinka. Główna gwiazda serialu, Lucelia Santos, grająca tytułową niewolnicę ma obecnie 65 lat. Nadal wygląda pięknie i jest pełna energii. Zapraszam, na małą nostalgiczną wycieczkę wszystkich fanów kultowej telenoweli.

Zobacz także: Nowoczesne stylizacje dla pań 50+ według Rogalskiej. Ten zestaw wyróżni cię z tłumu

Lucelia Santos, wielka gwiazda serialu, poruszającego rzeszę widzów

Fabuła serialu „Niewolnica Izaura” łapała za serca. Jak sam tytuł wskazuje, historia opierała się na losach młodej dziewczyny, Izaury, będącej niewolnicą w bogatym domu. Ze względu na swój wygląd była traktowana bardzo dobrze, pracowała w domu, a nawet uzyskała wykształcenie. Z czasem spokojne życie Izaury zostaje zaburzone przez pojawienie się dziedzica majątku Leoncia, który od razu się w niej zakochuje, ale bez wzajemności. Przez kolejne odcinki widzowie z zapartym tchem śledzili losy swoich ulubionych bohaterów. 

Telenowela miała swoją premierę w Polsce w 1985 roku. Bez wątpienia największą gwiazdą produkcji była Lucelia Santos, grająca główną bohaterkę. Dzięki tej roli aktorka stała się rozpoznawalna na całym świecie. W naszym kraju serial pobił rekord oglądalności. Gdy miał swoją premierę, obejrzało go około 81% posiadaczy telewizorów w tamtym czasie. Nic więc dziwnego, że Santos stała się absolutną sensacją, również w swoim rodzinnym państwie, Brazylii.

Co dzisiaj słychać u brazylijskiej aktorki?

Pomimo tego, że teraz w Polsce Lucelia Santos jest już dość zapomnianą postacią, w swoim kraju nadal święci triumfy. Oczywiście po sukcesie „Niewolnicy Izaury” wystąpiła w wielu innych produkcjach. Pozowała nawet do Playboya. Ma też dorosłego już syna, który poszedł jej śladem i również został aktorem.

Santos od lat angażuje się w politykę i to właśnie na tym skupiła się w ostatnim czasie. Świat obiegła informacja, że gwiazda weszła w skład rządu prezydenta Brazylii Luli da Silvy i zajmie się, jakżeby inaczej, Ministerstwem Kultury.

Lucelia jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, dzięki czemu na bieżąco możemy obserwować co u niej słychać. Aktorka prowadzi aktywny tryb życia i wręcz emanuje energią. Często uczestniczy w różnych spotkaniach i konwentach zarówno ze swoimi zwolennikami politycznymi, jak i fanami jej działalności artystycznej.

Zobacz także: Nosiłaś je jako nastolatka, teraz znów są modne! 50-tko, te rzeczy wyjmij z szafy!