To cięcie odmładza o 10 lat! Włosy nabierają objętości i wydobywają naturalne piękno

Cieniowane włosy u 50-latki
@susirejano

Cieniowane, odmładzające fryzury dla 50-latek cieszą się sporą popularnością. Nie tylko są modne, ale też proste do stylizowania. Dojrzałe kobiety prezentują się w nich nowocześnie i z pazurem. Ponadto cięcie wygląda bardzo naturalnie, co obecnie jest pożądanym efektem. Komu pasuje? Każdemu, trzeba je tylko odpowiednio dostosować do swojej urody. 

Zobacz także: Blond po 50-tce jest młodzieńczy i świeży. Idealna fryzura na wiosnę, która odejmie lat

Krótkie odmładzające fryzury dla 50-latek. Cieniowanie sprawdzi się zawsze

Cieniowanie pasuje zarówno do włosów długich, jak i krótkich. Jednak wśród pań 50+ rządzą modne cięcia krótkie. Świetnie sprawdzą się przy rzadszych włosach, gdyż ta fryzura dodaje objętości i warstwowości. Również kobiety z bujniejszą czupryną mogą śmiało decydować się na cieniowanie. Wprowadzi ono trochę nieładu, ale to ułatwi codzienne stylizowanie i doda efektu naturalności. Cieniowanie potrafi też podkreślić loki i wydobyć ich skręt. Włosy stają się lekkie, uniesione u nasady, a co za tym idzie, odejmują lat.

Zobacz także: Biżuteria dla 50-latek, którą warto mieć! Klasyczna, ale niebanalna i dodająca blasku

Odmładzające fryzury dla 50-latek potrafią wspaniale podkreślić urodę. Pasują kobietom z pociągłą twarzą, lekkie cieniowanie z kolei jest w stanie wyszczuplić optycznie okrągłą buzię. Aby dodać sobie kobiecości i ukryć szerokie czoło, warto zdecydować się też na grzywkę, idealnie komponującą się z cieniowanymi odmładzającymi fryzurami dla 50-latek. 

Jak stylizować modne fryzury dla 50-latek? 

Bob jest jednym z dominujących obecnie cięć. Jako odmładzająca fryzura dla 50-latek będzie strzałem w dziesiątkę. Można postawić na wersję krótszą, sprawiającą wrażenie, że włosów jest więcej i są gęstsze. Dłuższy wariant boba pasuje do każdego kształtu twarzy. Cieniowanie w tym przypadku doda wyglądowi nonszalancji i luzu.

Zobacz także: Makijażowe trendy na wiosnę dla 50-tek! Z tymi trikami rozkwitniesz!

Cieniowane, odmładzające fryzury dla 50-latek to także stylowy pixie cut. Najlepszym rozwiązaniem tutaj będzie pozostawienie grzywki. Takie cięcie pokocha każda zwolenniczka drapieżności i wyrazistości. Na co dzień włosy można wtedy układać do przodu lub pozostawić, aby luźno opadały na czoło. Krótkie cieniowane fryzury dla 50-latek z łatwością układa się za pomocą szczotki i suszenia u nasady. Efekty są od razu widoczne, włosy podnoszą się i uwydatniają swoją warstwowość, uzyskaną przez cieniowanie.

Jaka fryzura odmładzająca dla 50-latki?

Po pięćdziesiątce najlepiej postawić na krótsze cięcia, podkreślające urodę. Cieniowanie również sprawdzi się idealnie. Doda włosom objętości i gęstości. Ponadto fryzura jest wtedy o wiele łatwiejsza do stylizowania.

Jakie krótkie fryzury dla 50-latki?

Największą popularnością teraz cieszą się cięcia typu bob. Dobrze komponują się z każdym rodzajem urody i kształtem twarzy. Żeby odjąć sobie kilka lat, warto postawić na drapieżny pixie cut, odsłaniający buzię i rozjaśniający wygląd.