Te spodnie skracają i pogrubiają nogi. Panie 50+ unikają ich jak ognia!

Te spodnie skracają nogi, fot. @seebymiriam

Można być zwolenniczką teorii „noś wszystko, co ci się podoba”, a jednocześnie unikać pewnych stylizacji, ponieważ sprawiają, że twoja sylwetka nie prezentuje się korzystnie. Im lepiej się w czymś czujesz, tym lepiej w tym wyglądasz. I niezależnie od tego, czy jest na coś moda, czy nie, niektórych rzeczy po prostu warto unikać. Te spodnie do takich należą!

>> W tych lakierach dłonie 50-tek młodnieją [SPRAWDŹ] <<

Białe spodnie

To może zszokować wiele kobiet, ale białe spodnie nie są najkorzystniejsze dla naszych sylwetek. Biały jako przeciwieństwo czarnego, ma też takie działanie – potrafi dodać kilogramów. I chociaż normalnie nie zawracałybyśmy sobie głowy takimi ubraniami, białe spodnie są naprawdę modne i świetne na wiosnę, dlatego to kilka trików, żeby zniwelować efekt pogrubienia:

  • wysoki stan – spodnie z wysokim stanem to zawsze dobry pomysł. Podkreślają talię, delikatnie modelują sylwetkę i są wygodne, a do tego wydłużają nogi. Właśnie dlatego w białych spodniach to najważniejsze, na co powinnaś patrzeć!
  • długość przed kostkę – podobnie jak wysoki stan, krótsze spodnie, z nogawką 7/8, wydłużą optycznie nogę.
  • luźniejszy krój – prosta lub delikatnie rozszerzana nogawka cechuje się efektem wysmuklenia nogi, dlatego taki fason białych spodni będzie wręcz zbawienny dla sylwetki!

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie te trzy cechy z łatwością znajdziesz w jednym modelu. Oto kilka przykładów:

Czytaj na Lafim.pl: Zachwycająca Małgorzata Kożuchowska

Uważaj na wzory – duża krata pogrubia!

Duża krata, to jeden ze wzorów, który chociaż ponadczasowy, jest też bardzo ryzykowny. Potrafi optycznie poszerzyć biodra, zwłaszcza jeśli są to spodnie lub spódnica. Znacznie bezpieczniejszym wyborem okaże się natomiast sukienka. Warto też postawić na drobniejszą kratę lub pepitkę! Takie wzory są w podobnym stylu, a znacznie korzystniejsze dla figury i twojego samopoczucia.

Biodrówki

Kwestie fasonu spodni zdecydowanie warto rozwinąć – biodrówki, chociaż próbują wrócić do mody, dla niektórych największy modowy koszmar. Oprócz tego, że niewygodne, to jeszcze w większości przypadków są znacznie mniej korzystne dla sylwetki, niż spodnie ze średnim lub wysokim stanem. Skracają nogi, podkreślają boczki oraz brzuch, co jest wyjątkowo niekorzystne zwłaszcza dla kobiet 50+.

Lidl wyprzedaje za 39,99 ulubione spodnie 50-latek! Stylowe, a wygodniejsze od piżamy [SPRAWDŹ]