Rozświetlające kolory włosów dla 50-latek. Ta koloryzacja dodaje świeżości i kobiecego uroku!

rozswietlajace kolory wlosow
fot. @susirejano

Chcesz coś zmienić w swoim wyglądzie? Najprostszym i dość tanim sposobem jest zdecydowanie się na zmianę koloru włosów. Nowy odcień to idealny pomysł na wiosenną metamorfozę. Rozświetlające kolory włosów odejmą ci kilka lat i mogą sprawić, że poczujesz się pewniejsza siebie. Zobacz, jakie koloryzacje sprawdzą się idealnie.

Rozświetlające kolory włosów dla 50-latek: balejaż

Zawsze miałaś włosy w jednym kolorze? W takim razie może dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na balejaż. Ten sposób koloryzacji jest modny od lat 90. XX wieku i ma mnóstwo fanek. Chętnie decydują się na niego również kobiety po 50-tce, bo może wprowadzić do wyglądu trochę świeżości i nowoczesności. Balejaż to koloryzacja, która polega na połączeniu ze sobą różnych odcieni tego samego koloru. Dzięki temu włosy nabierają trójwymiarowości i sprawiają wrażenie bardziej gęstych. Bardzo często wykonuje się go poprzez połączenie różnych odcieni blondu: jaśniejsze pasma łączą się z ciemnym blondem.

Szatynki i brunetki mogą postawić na kolory bardziej zbliżone do ich naturalnych, aby nie trzeba było ich bardzo rozjaśniać. Taka koloryzacja wygląda spektakularnie i stylowo. Tego rodzaju balejaż wspaniale prezentuje się na włosach falowanych, zarówno krótkich, półdługich, jak i długich.

Ombre: modna koloryzacja dla 50-latek

Modną koloryzacją zbliżoną do balejażu (a czasem zaliczaną jako jej rodzaj) jest ombre. Odznacza się wyraźnymi odrostami na czubku głowy, które niżej przechodzą w jaśniejsze końcówki. Takie rozświetlające kolory włosów wizualnie odmładzają i pokażą, że wiesz, jak wyglądać stylowo i modnie.

Ombre to najczęściej połączenie brązu lub czarnego koloru na czubku głowy, z jaśniejszymi pasmami poniżej i szczególnie mocno rozjaśnionymi na końcach. Dla kogo sprawdzi się ombre? Taką koloryzację trzeba wykonać u stylisty włosów, który na pewno doradzi ci czy ten sposób pomalowania włosów będzie dla ciebie dobry.

Faktem jest, że ombre najlepiej prezentuje się na włosach dość gęstych i zadbanych, dlatego przed taką koloryzacją można próbować je zagęścić np. za pomocą wcierek.

Czytaj też: Te fryzury z grzywką są hitem dla 40-latek i 50-latek! Łagodzą rysy twarzy i dodają kobiecości

Rozświetlające kolory włosów: sombre

Modną koloryzacją jest także sombre. Nazwa jest podobna do ombre i faktycznie często te dwa sposoby farbowania włosów stawia się obok siebie. Można powiedzieć, że sombre jest łagodniejszą wersją ombre. W tym przypadku nie ma tak dużego kontrastu pomiędzy czubkiem głowy a końcówkami, przejście między odcieniami jest bardziej subtelne.

Sombre można wykonać na ciemnych włosach, ale również na blond oraz rudych. Ta koloryzacja dodaje objętości, dlatego to dobry wybór dla kobiet po 50-tce nawet z cienkimi włosami. Jej plusem jest także to, że często nie wymaga dużej ingerencji w naturalny kolor i może ograniczyć się do rozjaśnienia końcówek. Wszystko zależy od tego, jakiego efektu oczekujesz (dużej czy małej zmiany).

Czytaj też: Krótkie cięcia dla 50-tek na nowy sezon. Modne i bez układania