Te 3 rzeczy to prosta droga do modowej wpadki. 50-latko, staraj się tego unikać

fot. instagram @silkd5

Podobno o gustach się nie dyskutuje. Każdy bowiem może mieć swój własny styl, w którym czuje się po prostu najlepiej. Są jednak osoby, które nie posiadają swojego wypracowanego stylu. Są na drodze do jego poszukiwania lub po prostu nie chcą się zamykać w żadnej ramie. Jak uniknąć modowej wpadki podczas eksperymentowania z własnym modowym lookiem? Wystarczy unikać tych trzech rzeczy!

Łączenie różnych odcieni tego samego koloru

Total looki w jednym kolorze to wielki hit tego sezonu. Jest jednak pewna zasada, której należy przestrzegać podczas komponowania stylizacji w jednym kolorze. Jest nią odpowiedni dobór jego odcieni. Jednokolorowe stylizacje będą wyglądały świetnie o ile użyjemy w niej ubrań w dokładnie takim samym odcieniu i najlepiej, z takiego samego materiału. Dobrane według tych zasad komplety, dresy czy garnitury będą prezentowały się na prawdę świetnie. Co jednak stanie się jeśli dobierzemy do siebie różne odcienie tego samego koloru?

Połączenie dwóch różnych odcieni w jednej stylizacji sprawi, że będzie ona wyglądała na nieprzemyślaną i niedopasowaną. Jak więc uniknąć modowej wpadki? Jeśli nie posiadasz w swojej szafie ubrań w tym samym odcieniu, po prostu zestaw te elementy z zupełnie innym kolorem! Wyjątek stanowi kolor czarny, on bowiem zazwyczaj nie posiada wyraźnych odcieni, łączenie ubrań w czarnym kolorze będzie więc dość bezpieczną opcją na modny total look.

Jak uniknąć modowej wpadki? Nie łącz luźnego dołu z równie luźną górą

W ostatnim czasie dość popularne stało się ubieranie wyłącznie luźnych, oversizowych ubrań. Nie jest to być może negatywny trend, ale na pewno niekiedy może okazać się bardzo nietrafiony. Dlaczego? Połączenie luźnych, szerokich spodni i równie luźnej góry, zaburza proporcje sylwetki – szczególnie u nieco większych osób. Bardzo luźne ubrania sprawdzą się natomiast dla osób bardzo szczupłych. Drugą bardzo ważną kwestią jeśli chodzi o tego typu luźny outfit jest to, że zdecydowanie nie sprawdzi się jako strój formalny – daleko mu do bowiem do elegancji.

Dodatkowo odpowiedni dobór elementów do oversizowej stylizacji jest niezwykle trudny. Luźne, za duże bluzy będą wyglądały świetnie, natomiast koszula w tym samym kroju wyglądała będzie niechlujnie i nie elegancko.

Zobacz również: Jeśli spodnie dla 50-tek, to tylko takie! Pomogą ci ukryć niedoskonałości

Podarte jeansy

Podarte jeansy to był wielki hit – ponad dekadę temu… Dziś mocno podarte jeansy wyglądają dość kiczowato i nieestetycznie. Niezależnie od kroju, fasonu czy koloru danych jeansów, dziury i przetarcia to coś, czego warto unikać.