Manicure japoński dla 50-tek. To sposób na kruche paznokcie!

Japoński manicure, co to?
Japoński manicure to rozwiązanie dla 50-tek, fot. Shutterstock

O manicure’owych trendach dużo się ostatnio wspomina w przestrzeni internetowej, jednak co w przypadku kobiet, których kondycja paznokci nie pozwala na regularne podążanie za „paznokciowymi” trendami albo po prostu cenią ich naturalny wyląd? Bez obaw, nawet z kruchymi i łamliwymi paznokciami czy minimalistycznym gustem możesz mieć piękne dłonie. Z pomocą przychodzi manicure japoński!

Manicure japoński – co to?

Manicure japoński to technika pielęgnacji, która polega na wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty. W jej skład wchodzą: witamina A i E, kreatyna, pyłek pszczeli i składniki z Morza Japońskiego. Następnie tak odżywiony paznokieć zabezpiecza się pudrem, którego zadaniem jest zatrzymać składniki wewnątrz. Chociaż jest to zabieg typowo pielęgnacyjny, efekty są spektakularne! Po takiej kuracji paznokcie są gładkie, błyszczące, zdecydowanie mocniejsze i odporne na uszkodzenia.

Idealny kształt okularów przeciwsłonecznych dla 50-latek? [SPRAWDŹ]

Dlaczego warto się zdecydować na ten zabieg? Efekty zachwycają!

Mówi się, że to dłonie zdradzają wiek kobiety. Z czasem pojawiają się przebarwienia, a skóra wiotczeje i nie ma sprawdzonego przepisu, aby kompletnie temu zapobiec. Jednak zwracając odpowiednią uwagę na podstawową pielęgnację oraz kondycję paznokci, możesz temu nieco zaradzić.

>> Brwi u 50-tki, jak u 20-tki! Jak malować brwi kredką? <<

Na manicure japoński często decydują się kobiety dojrzałe. Dlaczego? Ponieważ znacznie częściej muszą radzić sobie z kruchymi, osłabionymi paznokciami. Ten zabieg skutecznie im zapobiega, pozostawia je pięknie błyszczące i zdrowo wyglądające. Składniki zawarte w paście odżywiają je i wzmacniają, dzięki czemu wyglądają ładniej zarówno naturalnie, ale też znacznie lepiej będą znosić manicure!

Zobacz też: Subtelne i eleganckie paznokcie dla kobiet po 50-tce. Te stylizacje są idealne na wiosnę