Balejaż dla 50-latek wszyscy już spisali na straty, ale wraca! Teraz ma nowoczesny charakter, odejmujący lat

Modny balejaż dla 50-latek
@susanauribarri

Obecnie wśród modnych fryzur królują te, które wyglądają jak najbardziej naturalnie. Balejaż dla 50-latek może być strzałem w dziesiątkę. Odpowiednio wykonany potrafi odjąć kilka lat, a do tego wyglądać modnie i nowocześnie. Nie jest to już kiczowata fryzura, znana z lat 90. i 2000. Teraz balejaż ma bardziej stonowany charakter i cieszy się ogromną popularnością. Ponadto będzie pasował każdemu. 

Zobacz także: Długie fryzury dla 50-tek, które odmłodzą buzię! Lekkie, kobiece i piękne

Czym jest idealny balejaż dla 50-latki? Czy to nadal modna fryzura?

Balejaż charakteryzuje się nakładaniem na włosy farby o różnych odcieniach i w różnej ilości, aby uzyskać jak najbardziej niejednolity i jednocześnie naturalny efekt. W związku z tym praktycznie każda koloryzacja jest oryginalna, gdyż ciężko byłoby dwa razy uzyskać dokładnie takie same tony i refleksy. To świetna opcja dla pań po pięćdziesiątce, które chciałyby zatrzymać swój kolor włosów, ale dodać mu lekkiego powiewu świeżości. Wtedy balejaż sprawdzi się znakomicie. 

Przykładowe balejaże, fot. Shutterstock

Odmładzający balejaż dla 50-latki to nic innego jak delikatne rozjaśnienie fryzury, często przypominające działanie promieni słonecznych na włosy. Największą różnicą pomiędzy taką koloryzacją a pasemkami, jest to, że przy balejażu nakłada się tylko jaśniejsze odcienie, natomiast pasemka mogą też być ciemniejsze niż nasz naturalny kolor włosów. Z tego właśnie powodu moim zdaniem to nowoczesny balejaż lepiej pasuje kobietom 50+. 

Zobacz także: Blond dla 50-latki pasuje jak ulał! Odmładza, dodaje kobiecości i pewności siebie

Balejaż dobry na wszystko. Pasuje każdemu i wygląda naturalnie

Naturalny balejaż pasuje praktycznie każdemu, bez względu na długość włosów. Pięknie będzie prezentował się na końcówkach ciemnych pasm, nadając fryzurze lekkości. Jednak balejaż blond dla 50-latek także doda młodzieńczej werwy całemu wyglądowi. Koloryzacja tego typu będzie dobrym pomysłem, jeśli chcesz nadać włosom optycznie objętości. Szczególnie ładnie wygląda też przy lokach.

Decydując się na farbowanie, trzeba pamiętać, że osłabi ono kondycję włosów. W związku z tym kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja. Oczywiście, najważniejsze będą odżywki wzmacniające, stosowane po każdym myciu. Warto zainwestować też w kosmetyk pomagający jak najdłużej utrzymać kolor. Od czasu do czasu dobrze będzie też nałożyć na nieco dłużej maskę. To będzie istna bomba witaminowa dla włosów, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Zobacz także: Najmodniejsze paznokcie na wiosnę 2023! Pokochasz te trendy w manicure. Są kobiece, stylowe i eleganckie

Co to jest balejaż?

Balejaż to technika koloryzacji polegająca na nakładaniu różnych odcieni danej farby, w celu uzyskania jak najbardziej naturalnych i wielowymiarowych efektów. Fryzura nabiera optycznie objętości oraz lekkości.

Czy balejaż jest jeszcze modny?

Jak najbardziej! To nawet jedna z najpopularniejszych obecnie fryzur. Współczesna wersja balejażu ma naturalny charakter i skupia się na rozjaśnieniu i odświeżeniu całego wyglądu.

Jakie fryzury odmładzają po 50-tce?

Balejaż jest jedną z fryzur odmładzających. Dzięki dodaniu jaśniejszych pasm twarz dostaje dodatkowego odświeżenia, a co za tym idzie, cały wygląd nabiera lekkości i wigoru.