Siwe włosy u 50-tek to trend, który zachwyca! Nie bój się, że cię postarzy – on doda ci klasy

Siwe włosy u dojrzałych kobiet
Siwe włosy u dojrzałych kobiet, fot. @greceghanem

Coraz więcej kobiet po 50-tce decyduje się na powrót do „swojego” koloru włosów, a dla kobiet 50/60+ jest to siwy! Naturalność to nie tylko największy trend, ale także doskonała okazja, aby skierować swoją uwagę na inne aspekty wyglądu. Wiele pań 50+ już zdecydowała się na ten krok i trzeba przyznać, że efekty zachwycają, dlatego siwe włosy zyskują na popularności!

Jak przejść z włosów farbowanych do naturalnych?

Paradoksalnie, najlepszym sposobem na zaprzestanie farbowania włosów jest ich…ponowna koloryzacja! Niech ten ostatni zabieg będzie jak najbardziej zbliżona do naturalnego koloru (pamiętaj, że odcienie siwego również mogą się od siebie różnić). Pozwoli ci to niemal niezauważalnie przejść z włosów farbowanych do naturalnych, bez nieestetycznych odrostów.

Jak dbać o włosy siwe?

Wiele kobiet wciąż nie rezygnuje z koloryzacji, ponieważ obawia się, że naturalna siwizna je postarzy. Ale nic bardziej mylnego! To wyjątkowo odświeżający kolor, który odpowiednio noszony dodaje charakteru, wygląda pięknie i bardzo kobieco. Nie ma nic bardziej atrakcyjnego, niż pewna siebie kobieta! Dodatkowo, kondycja włosów z pewnością na tym skorzysta, co zdecydowanie pomoże twojej samoocenie.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak „nosisz” swoje włosy. Dla odmładzającego efektu szczególnie poleca się kobietom 50/60+ fryzurę do ramion lub krótszą. Takie włosy znacznie łatwiej utrzymać w dobrej kondycji! Włosy siwe (niezależnie od tego czy są w naturalnym kolorze czy farbowane) różnią się strukturą. Są mniej przyjemne w dotyku, nieco bardziej chropowate i trudniejsze do ułożenia. Właśnie dlatego warto poświęcić im więcej uwagi. Olejowanie i odżywianie włosów to klucz, a w tym mogą pomóc specjalistyczne kosmetyki. Linię dla siwych włosów posiada w swojej ofercie np. marka L’Oreal, ale możesz skorzystać także z domowych sposobów – przepisy na dwie maski znajdziesz TUTAJ.

Fryzury dla siwych włosów

Dla dojrzałych kobiet, zarówno ze względu na estetykę, jak i zmieniającą się strukturę włosa, szczególnie polecane są krótsze fryzury. Mogą to być zarówno najróżniejsze wersje bardzo modnego teraz boba, jak i nieco krótszy pixie cut. Jednak warto pamiętać, że to kolor jak każdy inny i to ty powinnaś się czuć w nim dobrze!

Siwe włosy dla dojrzałych pań, fot. Shutterstock

Czytaj na Lafim.pl: Nieoczywiste kolory włosów dla dojrzałych kobiet. Dzięki nim wyróżnisz się z tłumu