50-latko, takich paznokci unikaj! Postarzają dłonie i podkreślają niedoskonałości

paznokcie nieodpowiendie dla 50-latek
fot. unsplash.com

Wiele kobiet uwielbia mieć pomalowane, często długie paznokcie. Nic w tym dziwnego, współcześnie stylistki potrafią zrobić tak piękny i elegancki manicure, że nie chcemy od niego odrywać wzroku. Poza tym zadbane dłonie, a więc również paznokcie, to jeden z wyznaczników szykownej kobiety z klasą. Można jednak wymienić paznokcie nieodpowiednie dla 50-latek: kolory oraz kształty, których lepiej unikać.

Jakich kolorów paznokci powinny unikać 50-latki?

50-latki mają duży wybór kolorów, na które mogą się zdecydować na paznokciach. Są jednak takie, które mogą źle komponować się z ich skórą i postarzać ją. W tym wieku na dłoniach często mocno zaznaczone są żyłki, mogą być również różne rodzaje niedoskonałości. Jakie kolory nie są odpowiednie dla 50-latek? Dość problematyczne są niektóre odcienie niebieskiego. Lepiej zrezygnować z błękitu oraz granatu. Ten pierwszy może zaakcentować żyłki, a drugi jest zbyt ciężki i również doda lat.

Kobiety po 50-tce powinny również unikać fioletu, który może źle współgrać z często zaróżowioną skórą dłoni. Warto też odstawić na bok niektóre ciemne lakiery do paznokci, szczególnie brązy oraz szarości. To kolory przygnębiające, które mogą podkreślić suchość skóry i zmarszczki.

Czytaj też: 5 największych trendów na wiosnę dla kobiet 50+. TOP modowo-urodowy

Paznokcie nieodpowiednie dla 50-latek: unikaj niektórych kształtów

Manicure to nie tylko kwestia kolorów, ale także kształtu paznokcia. W modzie jest wiele różnorodnych kształtów, czasem bardzo oryginalnych. Kobiety często wybierają spiczaste paznokcie. Panie po 50-tce powinny ich jednak unikać. Szczególnie dotyczy to bardzo długich paznokci, ale także krótkich szpicy. Takie paznokcie nie są eleganckie ani wygodne i mogą nie pasować do stylu 50-latek. W dodatku bardzo długie paznokcie postarzają dłonie. Nieodpowiednie będą także inne, niestandardowe kształty, szczególnie tzw. trumienki, określane też jako baleriny.

Kobiety po 50-tce powinny postawić na klasyczne, eleganckie kształty paznokci. Panie z grubszymi i krótkimi palcami mogą zdecydować się na migdałki, które wyszczuplą i wysmuklą całe dłonie. Po 50-tce dobrym wyborem będą też paznokcie owalne oraz kwadratowe.

Czytaj też: Manicure japoński dla 50-tek. To sposób na kruche paznokcie!

Czy ozdoby są odpowiednie dla kobiet po 50-tce?

W ostatnich latach modny jest manicure połączony z różnymi, trójwymiarowymi ozdobami, naklejonymi na płytkę paznokcia. Mogą to być koraliki, całe kwiatki i różne kształty. Nadmiernie ozdobione paznokcie tego typu dodatkami raczej nie są odpowiednie dla 50-latek. Taki manicure często wygląda dość tandetnie oraz dziecinnie, bardzo łatwo zamiast eleganckiego efektu, mamy zbyt duży przepych i estetyczny chaos.

Takie paznokcie są nieodpowiednie dla 50-latek, które często cenią prostotę i elegancki styl. Nie oznacza to jednak, że całkowicie trzeba odrzucić wszelkie ozdoby. Można zdecydować się np. na niewielki kryształek lub kwiatek na jednym paznokciu. Takie paznokcie mogą wyglądać elegancko i oryginalnie.