Jak nosić skórzane kurtki po 50-tce? 3 sposoby na wkomponowanie ich w codzienne stylizacje

fot. Instagram @anantolinfifty

Skórzane kurtki to ten trend, który powraca co roku na wiosnę i zostaje z nami aż do jesieni. To jeden z najbardziej uniwersalnych modeli odzieży wierzchniej, który idealnie nadaje się na niepewną pogodę. W nieco bardziej wietrzne, i chłodne dni dobrze ochroni przed zimnem. W dni nieco cieplejsze dobrze sprawdzi się noszona w rozpiętej wersji. Jaką skórzaną kurtkę dla 50-latek wybrać i jak nosić ją w tym sezonie?

Kurtki skórzane dla 50-latek – krótka ramoneska klasyką gatunku

Skórzane kurtki na rynku modowym pojawiają się w wielu różnych krojach i kolorach. Od klasycznych czarnych ramonesek w różnych długościach, poprzez kurtki w odcieniach brązu i beżu, aż po całkiem szalone kolory. Zdecydowanie najpopularniejszą formą kurtek skórzanych są jednak krótkie czarne ramoneski.

Krótka skórzana kurtka w czarnym kolorze była bardzo modnym rodzajem odzieży wierzchniej jeszcze kilka lat temu. Później na jakiś czas ustąpiła ona miejsca oversizowym długim katanom, by w tym sezonie powrócić ze zdwojoną siłą. Dzięki swojej długości do połowy brzucha, krótkie skórzane ramoneski optycznie wydłużą i wysmuklą nogi i podkreślą talię. Dobrze sprawdzą się połączone z sukienką lub spodniami z wysokim stanem.

Rozpięta skórzana kurtka w klasycznej długości

Najbardziej klasyczną długością kurtek dostępnych na rynku jest ta, do okolicy bioder. Jest to bardzo bezpieczna długość zasłaniająca m.in. wrażliwe nerki, świetnie je przy tym chroniąc. Najczęściej spotykane kurtki tej długości to ramoneski lub bomberki. Tego typu kurtki świetnie wyglądać będą w codziennych, casualowych stylizacjach.

Zobacz również: Lekkie płaszcze i kurtki dla 50-latek. Top 3 modele na wiosnę 2023!

Zapięta skórzana kurtka a’la koszula

Jak już wcześniej wspomniałam, skórzane kurtki dostępne są w wielu różnych krojach i kolorach. Nowością wśród tego typu kurtek są skórzane koszule zapinane na guziki. Ten rodzaj dobrze prezentował się będzie w wielu kolorach i długościach, zarówno w zapiętej, jak i rozpiętej wersji. Koszulowe kurtki skórzane dla 50-latek będą jednak zdecydowanie lepiej sprawdzą się w nieco cieplejsze dni. Nie ochronią one tak dobrze przed wiatrem i zimnem jak choćby mięsista dłuższa ramoneska.