5 największych trendów na wiosnę dla kobiet 50+. TOP modowo-urodowy

Największe trendy dla pań 50+
Największe trendy dla pań 50+, fot. @greceghanem

50-tko, jeśli nie wiesz, spośród których trendów wiosenno-letnich wybierać, podpowiadam! Zarówno z kategorii mody, jak i urody, te najlepiej sprawdzą się u dojrzałych kobiet.

Największe trendy dla kobiet 50+. Wydanie modowe

Zestawy garniturowe

Coraz popularniejsza w modzie staje się estetyka tzw. smart casual, dlatego zarówno komplety garniturowe, jak i pojedyncze jego elementy są teraz na topie. Należą do nich oczywiście cygaretki, marynarka, ale też garniturowa kamizelka, a także wszelkiego rodzaju koszule. Z tych ostatnich warto mieć w szafie błękitny i pasiasty model z delikatnego materiały model.
Panie 50+ doskonale się czują i wyglądają w takiej odzieży, dlatego na ulicach miast coraz częściej, nawet w wydaniu na co dzień, możemy się spotkać z takimi stylizacjami.

Baleriny

Nie ulega wątpliwości, wszelkiego rodzaju półbuty to konieczność w szafie każdej kobiety. Ale które wybrać spośród tak wielu modeli? Paniom po 50-tce, wbrew pozorom, wcale nie polecam mokasynów, a raczej baleriny. Postaw na skromny, minimalistyczny model ze skóry, a na pewno się nie zawiedziesz.

Pastelowe torebki

Pomimo pogody wiosnę czuć już w powietrzu, także czas na pełne wykorzystanie potencjału sezonnu. Wśród wiosennych akcesoriów na 2023 rządzą pastelowe torebki. Jasne modele, niezależnie od fasonu i wielkości, prezentują się delikatnie, dlatego wyjątkowo dobrze noszą się do sukienek. TUTAJ przeczytasz o takich z wyprzedaży Ochnik.

Największe urodowe trendy dla kobiet 50+

Elektryzujące kolory na paznokciach

W okresie przejściowym 50-tkom szczególnie polecano mleczny, stonowany manicure, ale wraz z poprawą pogody i coraz większą ilością słońca, powoli odchodzimy od tego trendu i stawiamy na żywsze kolory. Jakie? Króluje czerwień, pomarańcz i róż, ale dla spotęgowania efektu możesz je łączyć wszystkie na raz!

Unikaj matu!

Czasem trudno nadążyć za trendami, dlatego często warto eksperymentować i na własnej skórze (dosłownie) przekonać się, co się sprawdza. A z miejsca można powiedzieć, że makijaż o pełnym, matowym wykończeniu nie przyniesie nic dobrego, zwłaszcza cerze dojrzałej. Uwydatni wszelkie mankamenty skóry (pory, suche miejsca czy zmarszczki), a do tego nie jest praktyczny – już po kilku godzinach zaczyna gorzej wyglądać. Postaw na zdrowy blask i delikatne rozświetlenie!

Czytaj na Lafim.pl: 5 zasad stylu Grażyny Torbickiej. Dzięki nim po 50-tce będziesz zachwycać klasą