Modne kolory włosów 2023 dla 50-latek! Te odcienie królują i podkreślają naturalne piękno

Modna fryzura dla 50-latki
@crazyblondelifeblog

Modne kolory włosów 2023 roku to także doskonała opcja dla kobiet po pięćdziesiątce. Obecnie na czasie są odcienie, jak najbardziej przypominające te naturalne. Nie trzeba przechodzić spektakularnej metamorfozy, wystarczy kilka jaśniejszych pasemek, odświeżających cały wygląd. Jednak jeśli chcesz coś zmienić, oto koloryzacje, na które warto postawić.

Modne kolory włosów 2023 dla 50-latek: odcienie blondu

Oczywiście, niezmiennie jednym z najpopularniejszych kolorów włosów jest blond. Świetnie psuje paniom po pięćdziesiątce. Jednak niektóre tony potrafią postarzeć i uwydatnić niedoskonałości skóry np. zmarszczki. Głównie chodzi o platynowy blond, tak nienaturalne kolory słabo prezentują się u dojrzałych kobiet i lepiej ich unikać. Z drugiej strony mamy wszelkiego rodzaju popielate, złociste, karmelowe czy miodowe blondy. Fryzury tego typu pięknie podkreślają urodę 50-latek, a także nadają im młodzieńczej werwy. Szczególnie gdy dodamy do tego modny balejaż. On jeszcze bardziej sprawi, że fryzura będzie miała naturalny wygląd. 

Ciemne włosy dla 50-latki. Szlachetne brązy są zawsze na czasie

Przeciwlegle modnym kolorem włosów 2023 są rzecz jasna brązy. Panie 50+ będą wyglądać stylowo i nowocześnie w wersji z jaśniejszymi refleksami. Może to być dobrze znane już delikatne ombre lub wspomniany wcześniej balejaż. Przy ciemniejszych włosach też prezentuje się fantastycznie.

Równie naturalny efekt da sombre, gdzie włosy są ciemniejsze przy skórze, a końcówki subtelnie rozjaśnione. Taka koloryzacja cieszy się dużym zainteresowaniem i będzie ciągle modna w 2023 roku. Ciekawym odcieniem są też chłodne brązy, pasujące osobom np. o oliwkowej cerze. Dodają one całej fryzurze oryginalności, ale trzeba pamiętać, że wymagają specjalnej pielęgnacji, żeby utrzymać swoje nietypowe tony. 

Modne i oryginalne kolory włosów dla 50-latek: rudy

Często zapominany i traktowany po macoszemu, czyli rudy. W tym roku jednak notuje on wielki triumf, jedną z najbardziej znanych zwolenniczek takich włosów jest aktorka Natasha Lyonne. Gwiazda od dłuższego czasu szczyci się bujną, rudą czupryną.

Decydując się na tę koloryzację, można postawić na klasyczny, miedziany odcień lub piękny i dostojny mahoniowy. Jeśli chodzi o coś bardziej stonowanego, 50-latkom pasuje też truskawkowy blond lub jego kontrast, kasztanowy, czyli połączenie rudego z głębokim brązem.

Zobacz także: Katarzyna Cichopek zachwyca w efektownym zestawie. Panie po 50-tce również będą wyglądały w nim bosko!