To nie model dla 50-tek! Wygląda wulgarnie i jest niepraktyczny

Miniówki nie dla 50-tek
Miniówki nie dla 50-tek, fot. Shutterstock

Będąc po 50-tce, chociaż warto nosić to, co ci się podoba i w czym czujesz się najlepiej, dobrze znać kilka uniwersalnych zasad, dzięki którym wybranie podkreślającej atuty stylizacji stanie się łatwiejsze. Jedna z nich brzmi „uważaj na długość!”. Miniówki owszem, mogą wyglądać pięknie i kobieco, ale to też prosty przepis na modową wpadkę.

Tej długości unikaj po 50-tce!

Panie dojrzałe w większości raczej stronią od wszelkiego rodzaju miniówek i sięgają po sukienki lub spódnice w wersji midi i maxi. Jednak warto nadmienić kilka słów o tym, dlaczego jest ona przez większość unikana.

Przede wszystkim nie jest praktyczna. Wiele sytuacji wymaga od nas odpowiedniego dresscode’u, którego, aby wyglądać stosownie do sytuacji, powinnyśmy (i chcemy) przestrzegać. Miniówek wystrzegamy się w pracy oraz podczas specjalnych okoliczności, takich jak wesele czy komunia. Niezależnie od wieku, wybieramy raczej wtedy sukienki w długości midi i maxi.

Potrafi wyglądać wulgarnie. Miniówki, zwłaszcza u kobiet dojrzałych, nieodpowiednio wystylizowane, mogą zniweczyć całą stylizację. Często wyglądają infantylnie, a nawet wulgarnie.

Eksponują niedoskonałości. Kolejnym minusem, zwłaszcza dla kobiet 50+, jest to, że nie jest to model, który pasuje każdej figurze. Długość do połowy uda odsłonia niemal każdą niedoskonałość figury, a to znacząco wpływa na nasz komfort i samoocenę.

Jak nosić miniówki po 50-tce?

Kobietom, które jednak są zdeterminowane, aby nosić miniówki, szczególnie polecam bawić się długością. Jeśli twoja ulubiona sukienka lub spódnica występuje właśnie w tej długości, dobierz do niej marynarkę lub płaszcz dłuższy od niej – złagodzi to efekty powyżej. Kluczowym elementem są też buty. Szpilki są oczywiście naturalnym wyborem, zwłaszcza na specjalne okazje, który wydłuży i wysmukli nogi, jednak może jeszcze bardziej podkreślić krótki fason. Warto wybierać modele z cholewką powyżej kostki lub, dla „ucodziennenia” stylizacji klasyczne sneakersy.

Więcej na Lafim.pl: 3 kolory, z którymi trzeba uważać po 50-tce! Źle dobrane podkreślają wszelkie mankamenty