50-tko nie daj się zwieść trendom! Te spodnie optycznie bardzo pogrubiają nogi

spodnie dla 50-tki
fot. Instagram @pilardearce

W poprzednich sezonach królowały spodnie typu mom jeans. Zepchnęły z piedestału niegdyś bardzo modne rurki na dłuższy czas, jednak teraz powracają one do łask. Styliści przekonują, że nie są to najkorzystniejsze spodnie dla 50-tki.

Jakie spodnie królują na wiosnę i lato 2023?

Bardzo ważnym trendem są spodnie palazzo, czyli szerokie na całej długości i z kantem. Są zwiewne, wygodne, a przy tym bardzo eleganckie. To rzadkie połączenie w kategorii stylowych spodni. Najmodniejsze palazzo to w kolorze kremowym, które łączymy z czarnymi granatowymi elementami. Jeśli chodzi o jeansy, to na czasie są te o kroju dzwonów. To wielki powrót do trendu sprzed lat i zdecydowanie są to idealne spodnie dla 50-tki. Wydłużają optycznie nogi, wysmuklają uda i ukrywają boczki i brzuszek. No i oczywiście wyglądają bardzo efektownie, szczególnie w połączeniu z czółenkami i botkami na obcasie.

Jednak trendów na tę wiosnę w kategorii jeansów jest więcej. Mamy jeszcze jeden powrót, choć ze sporo późniejszego okresu, a są nim jeansy o fasonie rurek. Styliści ciągle spierają się o to, czy są one stylowe, czy wprost przeciwnie. W gruncie rzeczy wszystko zależy od sylwetki.

Spodnie dla 50-tki powinny mieć pewne cechy

Kobiety po 50-tce często są już świadome zalet swojej sylwetki, dlatego mają też ulubione fasony spodni, w których czują się najlepiej. Mogą też z powodzeniem inspirować się obecnymi trendami, dzięki którym nabiorą śmiałości do poszukania nowych modeli. O ile rurki i szerokie spodnie palazzo to w miarę bezpieczny i uniwersalny to wybór, to nieco trudniej jest w przypadku rurek.

Rurki to wymagający fason, są na tyle dopasowane, że podkreślają uda i nogi, optycznie je pogrubiając i skracając nogi. Wszelkie fałdki będą w nich podkreślone. Potrafią też zaburzyć proporcje i dodać kilogramów.

Trend na rurki warto wziąć na dystans i zastanowić się, czy rzeczywiście podziała korzystnie na wygląd naszej sylwetki. Jest jednak jedno „ale”. Najważniejsze jest nasze samopoczucie, więc jeśli czujemy, że rurki do nas pasują, to nie ma sensu zastanawiać się nad trendami i opiniami. Zadowolenie ze swojego wyglądu przede wszystkim zaczyna się w głowie!