Te kremy na zmarszczki są idealne dla pań po 50-tce! Młodość ukryta w skórze

@schokoladenjahre

Nie trzeba wiele, aby wyglądać młodziej. Czasu nie da się wprawdzie zatrzymać, ale odpowiednio pielęgnując cerę dojrzałą można wyglądać olśniewająco. Kremy na zmarszczki należą do tych, z którymi panie po 50-tce powinny bliżej się zaprzyjaźnić.

Najlepsze kremy na zmarszczki dla kobiet po 50


Cera, która wygląda młodo jest gładka i jędrna. Problemem dojrzałych pań są zmarszczki, rozszerzone pory, przebarwienia i zaczerwienienia. Lat dodaje także przesuszona skóra. Nowoczesna pielęgnacja skóry po 50 to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale tez zmiana niektórych nawyków. Tlen jest bardzo ważny dla całego organizmu, a więc również dla komórek skóry. Gdy skórze zaczyna go brakować, staje się ona szara, pozbawiona blasku, szybciej też się starzej. Dlatego też panie, które chcą wyglądać młodziej, każdego dnia powinny wybrać się na spacer. By wyglądać młodziej, trzeba też skórę oczyścić i wygładzić. Aby jednak nie uszkodzić ochraniającej ją warstwy lipidowej, nie można tego robić zbyt intensywnie. Stosowanie peelingu raz w tygodniu sprawi, że dojrzała skóra odnowi się o wiele szybciej. Panie, które mają cerę wrażliwą, powinny wybrać peeling drobnoziarnisty, tonik z kwasami na noc albo łagodnie działający preparat enzymatyczny. Po peelingu warto nałożyć maseczkę rozświetlającą. Z wiekiem w skórze zaczyna ubywać coraz więcej wody. Dlatego też należy zrezygnować z mycia twarzy mydłem i wodą. Panie po 50 powinny też unikać stosowania kosmetyków zawierających w swoim składzie alkohol. Należy postawić również na odpowiednie kremy. Na dzień powinny to być kremy z filtrem UV i kwasem hialuronowym, na noc – najlepiej sprawdzają się kremy z mocznikiem, olejami roślinnymi czy ceramidami.

Kremy na zmarszczki – co powinny mieć w składzie?


W składzie kremów na zmarszczki mogą znajdować się dzisiaj bardzo różne składniki. Do tego są wśród nich kremy przeznaczone nie tylko do twarzy, ale też do pielęgnacji skóry pod oczami. Co ważne, kremu pod oczy są komponowane w taki sposób, aby nie podrażniały bardzo delikatnej w tym miejscu skóry. Po przeznaczone specjalnie pod oczy kremy warto sięgać z jeszcze jednego powodu: pomagają walczyć nie tylko ze zmarszczkami, ale także cieniami i opuchnięciami. Kremu pod oczy na dzień mają bardzo często w swoim składzie kofeinę i kwas hialuronowy. Bardziej bogaty skład mają kremy pod oczy na noc. Zawierają peptydy, koenzym Q10, peptydy, naturalne woski. Nowoczesne kremy na zmarszczki zawieraj w swoim składzie między innymi adaptogeny. Są to substancje pozyskiwane z niektórych roślin: cytryńca chińskiego, lukrecji, wąkrotki azjatyckiej, żeń-szenia, różeńca górskiego. Dostępne są też kremy zawierające w swoim składzie retinol. Kremy z retinolem zmuszają komórki skóry do szybszej regeneracji. W opóźnianiu procesów starzenia się skóry doskonale sprawdzają się też kosmetyki z kwasem hialuronowym. Krem przeciwzmarszczkowy z dobrym składem pomoże zahamować rozwój zmarszczek zarówno na czole, jak i na szyi oraz pod oczami.

Kremy na zmarszczki na noc dla kobiet po 50


Komórki skóry regenerują się nocą. Proces regeneracji skóry podkręci stosowanie specjalnego kremu na noc. Jednym ze składników, który można znaleźć w składzie kremów przeciwzmarszczkowych na noc jest retinol. Działa on na bardzo wiele mechanizmów starzenia się skóry, niekoniecznie jednak lubi się ze słońce, dlatego też bardzo często spotyka się go w kremach na noc. Zmiana owalu twarzy, bruzdy i zmarszczki to efekt utraty elastyczności skóry z powodu spadku poziomu estrogenów. Przeciwzmarszczkowe kremy na noc często mają więc w swoim składzie fitoestrogeny. Wieczorem panie mogą stosować także kosmetyki z rozświetlającymi lub złuszczającymi składnikami.

Jakie kremy na zmarszczki dla 50?


Powinny one zawierać składniki, które zmniejszają zmarszczki, działające przeciwstarzeniowo, a jednocześnie dobrze natłuszczające i rozjaśniające naskórek. W ich składzie może być na przykład kwas hialuronowy czy koenzym Q10. Dodatkowo mogą zawierać fitoestrogeny, peptydy, retinol.