Pielęgnacja twarzy po 50-tce. Zadbaj o swoją cerę kompleksowo

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Nasza skóra potrzebuje pełnego wsparcia niezależnie od pory roku i bez względu na to, w jakim wieku jesteśmy. Półki sklepowe aż uginają się od ilości propozycji kierowanych w stronę kobiet. Jak mądrze wybrać produkty do pielęgnacji twarzy? Czym różnią się kosmetyki dedykowane dla osób po 50-tce od tych uniwersalnych?

Wieczna młodość, czyli do czego dążymy?

Marzeniem każdej kobieta jest zachowanie młodego wyglądu jak najdłużej. To trudne zadanie, jeżeli nie dbamy odpowiednio o cerę. Prym w dojściu do tego celu wiedzie regularna pielęgnacja. Na nią składają się natomiast kolejne czynniki, czyli dopasowane do potrzeb skóry kosmetyki, delikatne masaże okolic twarzy oraz dieta wzbogacona o antyoksydanty i fitohormony.

Dlaczego kompleksowa pielęgnacja cery jest tak ważna po 50-tce? Procesy starzenia zaczynają się już po 25. roku życia. Od tego momentu organizm coraz wolniej produkuje niektóre związki, więc konieczne okazuje się dostarczenie ich do komórek. Po 50-tce zmiany te przyspieszają ze względu na menopauzę. Spadek estrogenu znacząco wpływa na gęstość i jędrność skóry, jednocześnie zmniejsza się również jej elastyczność.

Aby spowolnić procesy starzenia, należy wprowadzić do pielęgnacji kosmetyki, które usprawnią pracę komórek. Oczywiście nie będą one w pełni skuteczne, jeżeli nie dostosujemy swojej diety do potrzeb naszego organizmu. Dopiero we współpracy ze sobą oba te czynniki będą działać prawidłowo.

Kosmetyki dla dojrzałej skóry

Najlepszy przyjaciel kobiety, czyli krem. Oczywiście nie byle jaki, a odznaczający się niezwykłym zapachem i specyficznymi właściwościami. Jednak sam słoiczek z odżywiającą i pachnącą substancją nie wystarczy do zapewnienia skórze kompleksowego wsparcia. Nie możemy zapominać o oczyszczaniu twarzy rano i wieczorem. Dzięki temu pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń oraz usuniemy nałożony o poranku makijaż. Zapobiegniemy również powstawaniu zaskórników, a dodatkowo skóra odzyska swoje naturalne pH. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem produktów oczyszczających skórę, warto zwrócić uwagę, aby wspierały się nawzajem w działaniu. Takie linie kosmetyków oferuje między innymi marka Onlybio.life.

Krem kremowi nie równy

Kremy dla kobiet 50+ powinny cechować się formułami aktywującymi komórki skóry. Mają one nie tylko za zadanie dostarczyć substancje odżywcze, ale również pobudzać do regeneracji oraz wiązania kolagenu i elastyny. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę czy zawierają w sobie takie witaminy jak A, C, a także E, ponieważ poprawiają one koloryt skóry, jednocześnie hamując wytwarzanie wolnych rodników.

Niezwykle ważne jest także głębokie nawilżenie. Przykładowo świetnie w tej roli sprawdzą się produkty zawierające kwas hialuronowy. Dodatkowo razem z nim występują lipidy, które mają na celu ochronę skóry przed utratą wody. Oprócz kremów 50+ często spotykamy na półkach kosmetyki o uniwersalnym składzie, które mają wspomagać każdy typ skóry, jednak są one nie wystarczająco dostosowane do zaspokojenia wszystkich potrzeb starzejącej się cery.