Najmodniejszy manicure dla 50-latek na wiosnę 2023. Jest elegancki i robi wrażenie!

fot. Shutterstock

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Eleganckie kobiety po 50-tce zawsze więc dbają o to by ich manicure był estetyczny i modny. Tak jak na rynku odzieżowym czy obuwniczym, tak również w świecie stylizacji paznokci co jakiś czas następują zmiany. Warto więc co jakiś czas aktualizować swoją wiedzę na temat paznokciowych nowinek by móc stale pozostawać w trendach. Jaki manicure będzie modny wiosną 2023?

Manicure japoński – nowość na rynku stylizacji paznokci

Być może część z was, po raz pierwszy spotkała się z nazwą „manicure japoński” dopiero czytając ten artykuł. Jest to bowiem stosunkowa nowość na rynku paznokci. Na czym polega i jak wykonuje się ten rodzaj manicure’u?

Manicure japoński ma na celu odżywienie i poprawienie wyglądu naturalnego paznokcia. Na początku zabiegu stylistka zdejmuje całą stylizację, wycina lub odsuwa skórki oraz nadaje kształt paznokciu. Następnie, po zmatowieniu i odtłuszczeniu płytki, zamiast lakieru nakładana jest specjalna pasta, która ma za zadanie odżywić cały paznokieć. Na końcu płytkę zabezpiecza się odpowiednim pudrem. Cały manicure wygląda bardzo naturalnie i lekko! Ten modny manicure na wiosnę z pewnością przypadnie on do gustu kobietom, które pragną mieć zadbane i piękne paznokcie, a nie przepadają za kolorowymi hybrydami.

fot. Shutterstock Alex Oakenman

Modny manicure na wiosnę? – suszone kwiaty na paznokciach to coś dla ciebie!

Naturalność jest aktualnie bardzo w cenie. Z tego powodu także na paznokciach w tym sezonie dominują bazowe kolory ziemi czy delikatne ozdoby. Suszone kwiaty zatapiane za pomocą topu lub żelu w hybrydowych paznokciach, świetnie wpisują się w trend na naturalność. Wykonywanie stylizacji z suszkami, polega na nałożeniu malutkich liści lub kwiatów na wcześniej wybrany kolor bazowy, a następnie w zatopieniu ich w przeźroczystym topie lub żelu i utwardzeniu w lampie. Dzięki użyciu naturalnych roślin, paznokcie zyskują niepowtarzalną głębie, która była by nie do odwzorowania za pomocą lakierów.

fot. Shutterstock Nittaya Saternram

Zobacz także: Ten kultowy manicure subtelnie odmłodzi dłonie u 50-tek! Estetyczny i prosty w wykonaniu

French na kwadratowych paznokciach

French to klasyk gatunku jeśli chodzi o paznokcie hybrydowe. Ta stylizacja zawsze wyglądała będzie schludnie i elegancko, niezależnie od okazji. Aktualnie, najmodniejszą wariacją na temat frenchu stał się manicure wykonywany na nieco dłuższej, kwadratowej płytce paznokcia.

fot. Shutterstock Honchar Roman