Te cięcia dla 50-latek wyglądają efektownie i będą jak znalazł na wiosnę oraz lato! Łatwe w pielęgnacji i wygodne

efektowne ciecia
fot. @carmen_gimeno

Wiosna to dobry czas na jakąś zmianę w wyglądzie. Zdecydowanie się na nową fryzurę to jeden z najlepszych i najprostszych sposobów! Efektowne cięcia na wiosnę i lato powinny być wygodne, praktyczne i pasować do kształtu naszej twarzy. Zobacz propozycje dla kobiet po 50-tce.

Efektowne cięcia na wiosnę i lato: bardzo krótki bob

Wiosną, a szczególnie latem, bywa bardzo ciepło, więc krótkie fryzury są niezwykle praktyczne. W dodatku krótsze włosy to oczywiście wygoda, zarówno jeśli chodzi o pielęgnację, jak i codzienne funkcjonowanie. Efektownym krótkim cięciem na wiosnę jest short bob. Jak sama nazwa wskazuje, to krótkie włosy, krótsze niż klasyczna wersja tej fryzury. Najczęściej sięgają do uszu lub są trochę dłuższe i można je za nie włożyć, dzięki czemu nie opadają na oczy.

To efektowne cięcie na wiosnę, które ma wiele zalet. Sprawdzi się idealnie dla pań po 50-tce ze smukłą szyją, którą wyeksponuje. Ponadto taka fryzura jest strzałem w dziesiątkę dla kobiet z pociągłą twarzą, bo takie cięcie trochę ją skróci i doda uroku.

Cięcia na wionę: long bob

Fryzura long bob to kolejne cięcie, które sprawdzi się dla pań po 50-tce. To wersja boba, w którym włosy sięgają poniżej linii brody. Taka fryzura jest dobrym wyborem dla kobiet z twarzą okrągłą, bo cięcie ją wysmukli. Pasować będzie także paniom z owalną twarzą. Long bob to fryzura efektowna i wygodna. Bardzo łatwo ją pielęgnować, a codzienne rozczesanie włosów zajmuje bardzo krótko czasu.

Czytaj też: Fryzura Juliette Binoche to hit wśród dojrzałych Francuzek. Idealna dla kobiet po 50-tce

Takie cięcie można stylizować na różne sposoby. Na pewno szykownie będzie wyglądać w wersji asymetrycznej, w której włosy są zaczesane na jedną stronę. Można też zdecydować się na grzywkę.

Efektowne cięcia włosów cieniowane

W trendy bardzo wpisują się fryzury warstwowe, czyli cieniowane. Tak obcięte kosmyki dodają objętości, a w dodatku kosmyki o różnej długości bardzo ładnie się układają. Nie wymagają zbyt wiele czasu i łatwo można uzyskać ciekawy efekt. Cieniowane włosy dobrze wyglądają zarówno w wersji krótkiej, jak i długiej.

To dobry wybór dla kobiet z twarzą kwadratową i prostokątną, bo tzw. pazurki złagodzą mocniej zarysowane kości i dodadzą kobiecości. Efektowne cięcia cieniowane świetnie współgrają z koloryzacją złożoną z dwóch kolorów, np. brązowych włosów z refleksami, ombre itp.

Czytaj też: Krótkie fryzury damskie bez układania, pasują 50-latkom! Oszczędzają czas i wyglądają pięknie