Takich paznokci nie zobaczysz u eleganckiej kobiety po 50-tce. Wyglądają nieestetycznie

fot. Instagram @pilardearce

Każda elegancka, dbająca o swój wygląd kobieta lubi mieć ładne i schludne paznokcie. Ładny wygląd dłoni nie zależy jedynie od ciekawych wzorków na paznokciach czy dobrze wykonanej stylizacji. Równie istotne jest także dbanie o nasze paznokcie i regularna wymiana stylizacji. Co jeśli nie zadbamy o tych kilka ważnych szczegółów naszego manicuru?

Zbyt długi odrost

W czasach pandemii ten problem dotykał wielu kobiet. Kiedy salony kosmetyczne były pozamykane, wiele kobiet zostało z lakierem hybrydowym lub żelem na paznokciach na kilka tygodni. Nasza płytka paznokcia stale rośnie, jeśli więc pozostawimy stylizację na zbyt długo, odrost zrobi się na prawdę spory. Takie paznokcie wyglądają wyjątkowo nieestetycznie.

fot. Shutterstock SmirMaxStock

Dziś kiedy nie ma już problemów z dostępnością usług paznokciowych, warto zadbać o to by na czas zapisać się na kolejną wizytę. Paznokcie hybrydowe powinno się uzupełniać co ok. 3 tygodnie.

Obgryzasz? Lepiej przestań

Obgryzanie paznokci to bardzo zły nawyk dla zębów, zgryzu i szczęki, nie wspominając już o zgubnych jego skutkach dla naszej płytki paznokcia. Obgryzione paznokcie wyglądają oczywiście bardzo nieestetycznie, jednak nie jest to jedyny powód dla którego warto wyzbyć się tego szkodliwego nawyku.

fot. Shutterstock BLACKDAY

Według portalu medonet.pl długotrwałe obgryzanie paznokci może prowadzić do powstawania stanów zapalnych dziąseł, wad zgryzu czy ścierania się zębów. Warto więc w takich sytuacjach poznać przyczyny obgryzania paznokci, może być to m.in. zachowanie na tle nerwowym i starać się je wyeliminować.

Przeczytaj także: Manicure japoński dla 50-tek. To sposób na kruche paznokcie!

Ubytki w lakierze

Nowa stylizacja wykonana klasycznymi lakierami, hybrydą, żelem czy akrylem najczęściej doskonale prezentuje się od razu po jej zrobieniu. U osób, które dbają o swoje paznokcie, taka stylizacja będzie wyglądała równie pięknie także przez kolejne 2-3 tygodnie. Co jednak dzieje się kiedy świadomie lub nie obgryzamy lub skubiemy nasze paznokcie? Takie paznokcie wyglądają nieestetycznie i nieelegancko!

fot. Shutterstock Turistas

Poprawnie wykonane paznokcie hybrydowe powinny trzymać się na swoim miejscu aż do kolejnej wizyty u stylistki. Nie są one jednak niezniszczalne! Jeśli chcesz cieszyć się stylizacją przez długie tygodnie dbaj o nie, świadomie ich nie niszcząc.