Najmodniejsza fryzura dla 50-latek w 2023 roku! To cięcie odmładza i dodaje pazura

Fryzura pixie cut dla 50-latki
@blog4over40

Panie po pięćdziesiątce często są miłośniczkami krótkich fryzur. Powodów może być kilka, m.in. takie cięcia odsłaniają twarz, dodają młodzieńczej werwy, a co za tym idzie, odmładzają. Jedną z najpopularniejszych jest fryzura pixie cut. Tutaj postaram się, wyjaśnić czym jest, komu pasuje i przybliżę jej różne rodzaje. 

Zobacz także: Tych fryzur warto unikać po 50-tce. Dodają lat! Niektóre mogą zdziwić

Pixie cut dla 50-latek. Najpopularniejsza fryzura wśród dojrzałych kobiet

Pixie cut zalicza się do fryzur krótkich i charakteryzuje się przystrzyżeniem włosów na karku i po bokach, podczas gdy reszta pozostaje nieco dłuższa. Na przestrzeni lat powstało kilka wariantów tego cięcia. Dużym zainteresowaniem cieszy się pixie cut z grzywką, którą można pozostawić opadającą na czoło lub za pomocą żelu ułożyć ją do przodu. Fryzura tego typu daje dużo możliwości do modelowania, dlatego każdego dnia można wyglądać inaczej.

Podkreśl swoją urodę z pomocą modnego, krótkiego cięcia

Oczywiście ta fryzura nie będzie pasowała każdemu. Dobrze będą się w niej czuć kobiety z mocniej zaznaczonymi rysami twarzy. Tak krótkie cięcie odsłoni odstające uszy i zaakcentuje okrągłą twarz. Dlatego przy takiej urodzie lepiej zdecydować się na dłuższe włosy. Jak już wspomniałam, pięćdziesięciolatkom bardzo pasuje pixie cut, gdyż odsłania twarz i dodaje wigoru. Podkreśla oczy oraz kości policzkowe, bardziej wyrazista staje się też linia żuchwy. Taka fryzura potrafi bardzo odmłodzić, szczególnie gdy jest modnie ułożona, co nie zajmuje wiele czasu, w końcu artystyczny nieład jest zawsze na topie. 

Przykładowe fryzury pixie cut dla 50-latek, fot. Shutterstock

Zobacz także: Koncentrat zwężający pory Tołpa skutecznie poprawia wygląd skóry! Efekty zaskakują

Najpopularniejsze rodzaje pixie cut, pasujące 50-latkom

Rodzajów pixie cut jest kilka. Świetną fryzurą dla 50-latek będzie pozostawienie kilku dłuższych, nieregularnych pasm. Dojrzałe kobiety, chcące dodać sobie pazura mogą zdecydować się na wygolenie maszynką włosów po bokach. W tym przypadku więcej drapieżności uzyska się koloryzacją i połączeniem np. jasnego blondu z ciemnym brązem. Krótkie cięcie sprawdzi się też przy naturalnych lokach, ma ono wtedy bardziej kobiecy i romantyczny wydźwięk. Pixie cut jako fryzura dla 50-latek będzie dobrą opcją przy pierwszych oznakach siwizny. Wówczas włosy stają się słabsze i cieńsze, a uczesanie tego typu może zwiększyć ich objętość.

Pixie cut na siwych włosach, fot. Shutterstock

Zobacz także: Te włosy kiedyś wszyscy ukrywali, teraz są gorącym trendem 2023 roku! Idealnie pasują paniom 50+

Co oznacza pixie cut?

Pixie cut to krótka fryzura z przystrzyżonymi włosami po bokach i na karku oraz dłuższymi pasmami na reszcie głowy. Cięcie jest proste do codziennego stylizowania i kilka wariantów np. z grzywką.

Komu pasuje pixie cut?

Praktycznie każdemu, przy takiej fryzurze trzeba się liczyć z tym, że mocno podkreślona zostanie linia żuchwy oraz kości policzkowe. Pixie cut będzie pięknie prezentował się u pań 50+, gdyż dodaje wyrazistości i odejmuje lat.