Piękna cera po 50-tce? Kluczem do sukcesu może być jeden kosmetyk

Pielęgnacja cery dojrzałej
Fot. Instagram, @ thejennreed

Cera dojrzała jest bardzo wymagająca i potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli na twojej twarzy pojawiają się już takie oznaki starzenia, jak zmarszczki czy przebarwienia, to znak, że twoja skóra potrzebuje pomocy. Choć procesu starzenia nie da się całkowicie zatrzymać, to można go jednak nieco opóźnić. Podpowiadamy, jak dbać o dojrzałą cerę, by dłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Pielęgnacja dojrzałej cery. O czym pamiętać?

Na proces starzenia się skóry wpływ na wiele czynników. Są to m.in. nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, uwarunkowania genetyczne, niewłaściwa dieta (bogata w cukier i niezdrowe tłuszcze), stres, za mała ilość snu czy używki (alkohol, papierosy). Jeśli zależy ci więc na tym, aby twoja cera była zdrowa i pełna blasku, postaraj się wpłynąć na wymienione czynniki – zadbaj o zdrową dietę i odpowiednią ilość snu, ogranicz stres i używki. Możesz być pewna, że efekty będą widoczne już po kilku tygodniach, a dodatkowo poczujesz się lepiej.

Niezwykle istotna jest również odpowiednia pielęgnacja cery dojrzałej. Po 50 roku życia skóra staje się bardziej sucha, wiotka i mało elastyczna. Warto wprowadzić do pielęgnacji kosmetyki dedykowane cerze dojrzałej. Powinny być one bogate w takie składniki, jak witaminy A, E i C, koenzym Q10 czy kwas hialuronowy.

Etapy pielęgnacji twarzy po 50-tce. Twoja cera nabierze blasku

Pielęgnacja cery dojrzałej powinna składać się z co najmniej kilku etapów. Pierwszym z nich jest dokładne oczyszczenie twarzy. W tym celu warto wykorzystać olejek do demakijażu z naturalnymi składnikami. Nie tylko oczyści on skórę, ale też nawilży i sprawi, że będzie ona wygładzona i pełna blasku. Kolejny krok to nawilżenie, które jest szczególnie istotne w przypadku cery dojrzałej. Właściwe nawilżenie zapobiega utracie wody ze skóry i ogranicza jej łuszczenie.

Kluczem do sukcesu w pielęgnacji cery dojrzałej jest krem z filtrem SPF. Należy nakładać go na twarz i szyję nie tylko latem, ale przez cały rok. Jeśli długo przebywasz na zewnątrz, smarowanie twarzy kremem z filtrem należy powtarzać co około trzy godziny.  

Skóra dojrzała ma skłonności do nadmiernego rogowacenia naskórka, dlatego w pielęgnacji należy pamiętać o regularnym wykonywaniu peelingu. Nie tylko ułatwia on usuwanie martwego naskórka, ale też poprawia krążenie krwi i limfy. Jeśli jesteś posiadaczką cery naczynkowej, zrezygnuj z z mechanicznego peelingu, który może przyczynić się do powstawania podrażnień. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny.

Zobacz też: Nieoczywiste kolory włosów dla dojrzałych kobiet. Dzięki nim wyróżnisz się z tłumu