Odmładzające fryzury po 50 tce

elements.envato.com

Odpowiednio dobrana fryzura może odjąć nawet kilka lat. W sezonie 2021 styliści fryzur postawili na naturalność. Zgodnie z najnowszymi trendami ułożenie fryzury nie powinno zajmować zbyt wiele czasu. Do tego włosy należy układać  w ogóle nie używając lakieru lub używając go bardzo niewiele. Co ważne, fryzury 50+ to wielość propozycji odpowiednich zarówno dla posiadaczek krótkich, półdługich i długich włosów. Zobacz odmładzające fryzury po 50 tce.

Modne odmładzające fryzury po 50 tce

Fryzury, które obecnie styliści proponują paniom po 50 tce są zgodne z najnowszymi trendami, dodają kobiecie pewności siebie i odejmują lat. Do odmładzających fryzur na czasie, które są naprawdę bardzo modne zalicza się między innymi paź. Fryzura ta już raz była bardzo modna – w latach 20. XX wieku jej zwolenniczką była Coco Chanel. Po raz kolejny moda na pazia powróciła w latach 60. Dzisiaj paź powrócił wraz z modą na krótkie fryzury. Paź to cięcie, które najlepiej sprawdza się przy prostych włosach. Cięcie to jest dość wymagająca, fryzura zachowuje idealny kształt tylko wtedy, gdy jest regularnie odświeżana. Paź jest minimalistyczną fryzurą, dobrze wygląda tylko na zdrowych i lśniących włosach. Fryzura na pazia jest bardzo elegancka, sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na wielkie wieczorne wyjście. O kilka, a nawet o kilkanaście lat można się odmłodzić decydując się na jeden z wariantów popularnego boba.

Jedną z nowszych, bardzo popularnych wersji tej fryzury jest angled-lob. To bardzo efektowne i odmładzające cięcie. Od klasycznego boba różni się dłuższymi pasmami. Na takie cięcie mogą zdecydować się nie tylko posiadaczki prostych włosów. Zaletą angled-lob jest między innymi to, że świetnie wygląda także na lekko kręconych włosach. Kolejnym atutem tego cięcia jest łatwość stylizacji. Na czasie jest oczywiście także klasyczny bob. Wersji tej fryzury jest obecnie tak wiele, że każda kobieta z pewnością wybierze coś dla siebie. Panie, które mają półdługie włosy mogą zdecydować się na przykład na shaggy bob. To jedna z fryzur, które sprawdzają się przy cienkich włosach. Cięcie to doda im mnóstwo objętości. Fryzurę shaggy bob można stworzyć zarówno na prostych, jak i kręconych pasm.

Sprawdź: Jaki kolor włosów dla 50-latki?

Fryzury 50+: krótkie włosy

Sci-fi bob to propozycja dla pań z krótszymi włosami. Ta wersja boba polega na wielowarstwowym, dodającym objętości cięci. Gotowa fryzura odznacza się prostą i krótką grzywką. Włosy w tej fryzurze mogą sięgać do linii nosa lub ust. Długie do obojczyka włosy świetnie nadają się do wyczarowania kolejnej wersji boba. Tym razem będzie to long bob. Fryzura ta od lat należy do jednego z najmodniejszych wariantów boba. Uczesanie to bardzo wiele zalet. Kobiety cenią long boba między innymi za uniwersalność. To cięcie jest korzystna praktycznie przy każdym kształcie twarzy.

Sprawdź: Jakie zabiegi na twarz dla 50 latki?

Odmładzające fryzury dla pań po 50-tce

W stylowych lookach dla pań po 50-tce nie mogło zabraknąć fryzur z grzywką. Do tego typu fryzur nadają się zarówno krótkie, jak i długie włosy. Panie, które posiadają długie włosy i lubią grzywkę mogą zdecydować się na long boba z długą, opadającą na oczy grzywką. W lookach na sezon 2020 powróciły także koki. Na tego typu fryzurę mogą zdecydować się posiadaczki długich włosów w każdym wieku. Kok wcale nie musi dodawać lat, a to znaczy, że jest odpowiednią fryzurą także dla pań po 50-tce. Panie, które chcą wyglądać młodziej w sezonie 2021 jeden mogą postawić także na loki i fale. Wymaga to jednak posiadania co najmniej półdługich włosów.

Sprawdź: Fryzury dla pań po 50

Krótkie fryzury po 50-tce

Panie po 50-tce decydując się na zmianę fryzury często podejmują decyzję o ścięciu włosów. Na pewno jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż większość fryzur z krótkich włosów jest wyjątkowo prosta w stylizacji i nie trzeba spędzać w łazience zbyt wiele czasu. Krótkie fryzury idealne dla pań po 50-tce to między innymi klasyczna pixie cut. Po polsku fryzura ta nazywa się po prostu „na chłopaka”. Fryzura ta ma dwie charakterystyczne cechy: na czubku głowy włosy są dłuższe, a po bokach i na karku – krótsze. Aby odsłonić tył szyi fryzjerzy najczęściej sięgają po maszynkę. Pixie cut ma kilka wariantów, włosy można układać na różne sposoby.

Zobacz: Jaki prezent wybrać dla 50 latki?

Długie fryzury po 50-tce

Kobiece fryzury zaczęły się skracać po I wojnie światowej. Nie oznacza to jednak, że długie fryzury są w drugiej dekadzie XXI wieku przeżytkiem. Dzisiaj jest wiele modnych damskich fryzur z długich włosów. Są wśród nich także asymetryczne fryzury. Przykładem fryzury z dłuższych włosów, która może odjąć nawet 10 lat jest curtain bang. To fryzura, która świetnie wygląda przy każdym kształcie twarzy. Jest przy tym odpowiednia nie tylko dla długich włosów. Z długich włosów można wyczarować fryzurę w stylu Micka Jaggera. Shaggy hair również odejmie kilka lat.

Sprawdź: Jaki krem z filtrem pod makijaż dla 50 latki?

Czytelniczki pytają:

Jakie fryzury po 50-tce?

Dzisiaj panie po 50-tce mogą wyglądać młodziej nie tylko korzystając z możliwości jakie daje medycyna estetyczna. Odmładzającą moc także odpowiednia fryzura. Panie po 50-tce świetnie wyglądają zarówno w krótkich, jak i długich fryzurach. Dla nich są także fryzury z pasm średniej długości.