Odmładzające fryzury dla 60-latek. Te cięcia złagodzą rysy i rozświetlą twarz

odmładzajace fryzury
fot. @ich_bins_griseldis

Fryzura to ważny element codziennego wygląd. Trzeba ją dobrze dobrać do kształtu twarzy, tak, aby wyglądała korzystnie. Jakie są odmładzające fryzury dla 60-latek? Te cięcia pomogą wizualnie odjąć nawet kilka lat!

Odmładzające fryzury dla 60-latek: klasyczny bob z podkręconymi końcówkami

Jedną z najmodniejszych i zarazem odmładzających fryzur jest bob. Paniom po 60-tce świetnie pasuje klasyczna wersja tej fryzury, czyli sięgająca do linii żuchwy. Takie włosy to dobry wybór dla kobiet z twarzą pociągłą, trójkątną i kwadratową. Kobiety o okrągłej twarzy powinny wybrać cięcie sięgające trochę poza linię brody. Fryzura bob może być z przedziałkiem na bok lub na środku głowy. Bardzo dobrze wygląda w połączeniu z lekko podkręconymi końcówkami do wewnątrz. Tak ułożone włosy mają nutkę stylu retro i są eleganckie.

Warto też odbić kosmyki od nasady, żeby nie były oklapnięte. Jest kilka sposobów, aby osiągnąć taki efekt. Jednym z nich jest suszenie głową w dół, ale także używanie naturalnych szamponów i odżywek oraz nakładanie specjalnych pudrów lub pianek.

Czytaj też: Fryzura Małgorzaty Kożuchowskiej pasuje niemal każdemu! W tym cięciu 50-latki prezentują się świetnie

Curly bob: odmładzająca fryzura dla 60-latki

Panie po 60-tce dobrze wyglądają również we fryzurze bob, ale z kręconymi włosami (tzw. curly bob). To dobry wybór dla kobiet, które mają dość cienkie włosy i chcą nadać objętości. Kręcone kosmyki sprawią, że optycznie będziesz miała ich więcej.

Ponadto włosy do linii brody lub trochę dłuższe są idealne dla kobiet, które chcą odwrócić uwagę od dysproporcji twarzy, np. zbyt dużego nosa. Curly bob ma jeszcze jedną ważną zaletę: potrafi złagodzić rysy i dodać kobiecości.

Czytaj też: Rozświetlające kolory włosów dla 50-latek. Ta koloryzacja dodaje świeżości i kobiecego uroku!

Fryzury z grzywką na boki

Bardzo modne są fryzury z grzywką, a szczególnie z tzw. curtain bangs. To grzywka na boki, która jest niezwykle uniwersalna i pasuje praktycznie każdej kobiecie. Ma lekki wygląd, tylko częściowo zasłania czoło, dzięki czemu dodaje kobiecości i uroku. I w dodatku może wizualnie odmłodzić nawet o kilka lat!

Mogą sobie na nie pozwolić panie zarówno z wyższym, jak i niższym czołem. Niestety, taka grzywka nie sprawdzi się u kobiet z bardzo cienkimi włosami.