Nosiła je Jackie Kennedy. Te zestawy znowu są modne! Obłędne stylizacje dla 50-latek

fot. Instagram @conceptosdeestilo

To jeden z tych rodzajów ubrań, wokół którego wciąż trwają dyskusje. Garsonka damska ma swoje przypływy i odpływy, Coco Chanel uczyniła z niej kwintesencję dobrego smaku, jednak gdy przeszła do drosccode’u biurowego straciła swój urok. Garsonka stała się symbolem mody nudnej, prozaicznej i formalnej. Tej wiosny interpretujemy ją na nowo. Oto hitowe wiosenne stylizacje dla 50-latek.

Magia prostoty. Kwintesencja stylu

Z czego składa się garsonka? To zestawienie spódnicy i żakietu wykonanych z tego samego materiału. Coco Chanel nacisk położyła na konkretny fason i krój, jej garsonka składała się z ołówkowej lub rozkloszowanej spódnicy i pudełkowego żakietu, uszytych z tweedu. Zresztą ten materiał to znak rozpoznawczy projektantki. Takie właśnie zestawy pokochała Jackie Kennedy, a zaraz po niej stylowe kobiety na całym świecie.

Garsonka nienudna. Piękne stylizacje dla 50-latek

Z czasem garsonka stała się damską wersją garnituru i strojem przede wszystkim do pracy biurowej, dlatego też popadła w modową niełaską. Obecnie garsonki przeżywają swój renesans i znowu stają się bardzo modne. To zdecydowanie perfekcyjne stylizacje dla 50-latek. Ponownie modne są tweedowe komplety, zarówno w wersji ze spódnicą midi, jak i mini. Wyglądają bardzo szykownie i elegancko, uroku dodają im też charakterystyczne zdobne guziki. Nie wymagają już towarzystwa koszuli, wystarczy zwykły biały t-shirt. Jednak nie tylko wersja tweedowa jest na czasie.

Nowoczesna garsonki uwypuklają atuty, tuszują mankamenty i skutecznie modelują sylwetkę, a wszystko za sprawą fasonu. Taliowany żakiet ładnie ją podkreśla, a ołówkowa spódnica wydłuża i wysmukla optycznie nogi. Najmodniejsze garsonki te to w kratę, jednak równie pożądane są te w kolorze lawendowym, pomarańczowym i limonkowym. Latem świetnie sprawdzą się również białe i kremowe. Jeśli chcemy podkręcić stylizację, to warto dodać szeroki pasek w talii, który skutecznie zakamufluje boczki i brzuszek. Czasami warto poeksperymentować i do klasycznej garsonki wybrać nieco mniej klasyczne dodatki np. czółenka i torebkę w intensywnym kolorze lub kontrastowy pasek.