Modne fryzury po 50 tce

elements.envato.com

Każda kobieta lubi od czasu do czasu zmienić swoją fryzurę. Fryzjerskie metamorfozy chętnie przechodzą także dojrzałe kobiety. W przypadku kobiet po 50 dobrze dobrana fryzura potrafi odjąć nawet kilka lat. Co ważne, fryzury po 50 doskonale wpisują się w aktualnie obowiązujące fryzjerskie trendy.

Fryzura po 50 tce

Dzisiaj panie, które właśnie ukończyły 50 lat mogą zdecydować się na wiele modnych, a przy tym odmładzających fryzur. Modne fryzury po 50 to między innymi różne warianty boba. Bob – klasyczny bądź przedłużony – jest bardzo uniwersalną fryzurą. Mogą się na niego zdecydować niemal wszystkie kobiety, gdyż pasuje on do większości typów urody i praktycznie każdego kształtu twarzy. Długi, lekko wycieniowany bob to świetna propozycja dla pań, które dobrze czują się z grzywką. Damskie fryzury po 50 z grzywką to w ogóle świetna propozycja dla dojrzałych kobiet. Grzywka doskonale zamaskuje bowiem zmarszczki na czole.

Bob z grzywką świetnie też sprawdzi się u właścicielek wysokiego czoła. Decydując się na klasycznego boba, można wybrać wersję z przedziałkiem z boku lub pośrodku. Daje to wiele możliwości układania fryzury. Plusem boba jest też to, że doskonale sprawdza się zarówno przy jasnych, jak i ciemnych pasmach. Można go stylizować na różne sposoby tworząc idealną fryzurę na co dzień lub na specjalne okazje. Stylizacja boba jest przy tym bardzo prosta i nie wymaga wiele czasu. Long bob jest tą wersją klasycznego boba, który nie tylko doskonale odmładza. To idealna fryzura dla pań, które mają półdługie włosy i nie chcą ich skracać. W przypadku long boba pasma sięgają bowiem do obojczyków.

Zobacz też: Nakrycie głowy dla 50 latki

Modne fryzury po 50-tce

Rozmawiając o modnych fryzurach 2021 dla pań po 50-tce koniecznie warto wspomnieć jeszcze o koloryzacji włosów. Wiele kobiet w tym wieku decyduje się na zamaskowanie siwizny. Warto więc pamiętać, że odmładzającą moc ma nie tylko odpowiednie cięcie, ale także odpowiednio dobrany kolor. Do kolorów, które szczególnie warto polecić paniom po 50-tce zalicza się większość odcieni blondu. Blond rozświetla twarz, nadaje jej blasku i w efekcie odmładza. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są refleksy. Dzięki refleksom fryzury po 50 nie wymagają składania częstych wizyt w salonie fryzjerskim – odrosty są mniej widoczne.

Zobacz również: Moda dla 50 latki – najlepsze stylizacje po 50 tce

Odmładzające fryzury po 50-tce

Po latach nieobecności do łask powrócił paź. To fryzura, w której pasma włosów sięgają mniej więcej do ucha. Paź śmiało można polecić paniom po 50-tce, szczególnie tym o szczupłej twarzy. Paź to idealna fryzura dla kobiet kochających grzywkę. Panie, które nie lubią grzywki mogą zdecydować się na modern mullet. To fryzura, która największą popularnością cieszyła się w latach 80., a dzisiaj znów powraca do łask. Modern mullet początkowo był fryzurą typowo męską. Został jednak trochę odświeżony i unowocześniony. Obecnie w rankingu modnych, odmładzających fryzur zajmuje bardzo wysoką pozycję.

Zobacz też: Sukienki na wesele 50 plus

Krótkie fryzury po 50-tce

Fryzury dla 50-latki nie muszą być długie czy półdługie. Świetnie odmładzają także krótkie fryzury. Hitem na wybiegach jest nie tylko wspomniany klasyczny paź, ale także jego wersja „na grzybka”. Cechą charakterystyczną tej fryzury są skrócone maszynką boki i tył. Pixie cut to również krótka fryzura, która paniom po 50-tce może odjąć nawet 10 lar! Stylizacja ta była modna już w latach 60. We fryzjerskich trendach od tego czasu pojawia się  dość regularnie. Plusem jest to, że pixie cut jest fryzurą bardzo prostą i szybką w stylizacji.

Sprawdź: Inspiracje modowe dla 50 latki

Długie fryzury po 50-tce

Od pewnego czasu w salonach fryzjerskich króluje shaggy hair. To świetna fryzura dla pań, które preferują długie włosy. Shaggy hair to fryzura w stylu legendarnego muzyka Micka Jaggera. Przy średniej długości włosach, ale także przy długich pasmach sprawdzi się także curtain bangs. Fryzura ta ukrywa wiele niedoskonałości. Jej cechą charakterystyczną jest delikatnie opadająca na czoło i jednocześnie układająca się na boki grzywka. Curtain bangs szczególnie polecana jest paniom o prostych i lekko falowanych włosach oraz właścicielkom okrągłej twarzy.

Sprawdź: Modne krótkie fryzury dla 50-latki

Czytelniczki pytają:

Jak fryzura po 50?

Panie po 50 powinny stawiać na fryzury, które optycznie odejmą im kilka lat.

Jaka fryzura po 50 tce?

Dobrze dobrana fryzura paniom po 50-tce odejmie nawet 10 lat. Do fryzur polecanych paniom w dojrzałym wieku zalicza się wszystkie wersje boba. Świetnie sprawdza się także krótka pixie cut.

Jakie fryzury dla pań po 50?

Trendy, które obecnie panują we fryzjerstwie sprawiają, że każda kobieta po 50 znajdzie fryzurę odpowiednią dla siebie. Klasyczny bob, curtain bangs, paź – to jedynie kilka propozycji.