Modne fryzury po 50 roku życia

Długie siwe włosy po 50-ttce
elements.envato.com

Każda kobieta chciałaby cieszyć się młodym wyglądem jak najdłużej. Skutecznie w tym po mogą nie tylko zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Skutecznym sposobem na odjęcie lat i odświeżony wizerunek jest nowa fryzura. Jakie są modne fryzury po 50 roku życia?

Modne fryzury po 50 roku życia

Odpowiednio dobrana fryzura ukryje niedoskonałości, poprawi rysy twarzy, podkreśli urodę. Wiele kobiet po 50 urodzinach decyduje się ściąć włosy. Okazuje się jednak, że odmładzające są nie tylko fryzury z krótkich włosów. Czasem wystarczy naprawdę bardzo niewielka korekta, aby 50-latki mogły efektownie odmienić swój wygląd. Odmładzające fryzury mogą być zarówno długie, jak i krótkie. Trendy fryzjerskie zmieniają się bardzo często, są jednak fryzury, które niezmiennie pozostają modne. Wśród fryzur, które mistrzowie grzebienia proponują dojrzałym paniom w 2021 roku pierwsze miejsce w rankingu zajmuje bob. Jest to bardzo prosta i efektowna fryzura, która skutecznie odejmuje lat każdej kobiecie. Bob występuje dzisiaj w bardzo wielu wariantach.

W bieżącym roku niezwykle dużą popularnością cieszy się soft blunt bob. W tym przypadku cięcie wykonuje się zachowując tępe i nieregularne krawędzie. To właśnie rodzaj ciecia sprawił, że soft blunt bob nie wymaga starannej stylizacji, fryzura jest gotowa w ciągu kilku minut. Wielkim stylu powróciło też cięcie shaggy hair. Swoje złote lata przeżywało w latach 70. Mocno pocieniowane i roztrzepane włosy odmładzają, mocne cieniowanie dodaje pasmom objętości. Shaggy hair szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku cienkich i rzadkich włosów. U dojrzałych kobiet świetnym rozwiązaniem jest także grzywka. 50-latki, które chcą odświeżyć swój wizerunek, a jednocześnie odjąć sobie kilka lat maja  dzisiaj do wyboru różne warianty grzywki. Do tych, które w wieku 50 plus świetnie się sprawdzają zalicza się grzywkę kurtynową. Jest to długa grzywka, którą pokochała gwiazda francuskiego kina Brigitte Bardot. Długa kurtynowa grzywka odmładza i zakrywa niedoskonałości. Jest odpowiednia dla wszystkich kobiet, ale szczególnie polecana jest paniom o okrągłej twarzy, gdyż mocno wyszczupla.

Sprawdź: Inspiracje modowe dla 50 latki

Fryzura dla 50 latki – krótkie włosy

Krótkie fryzury wśród dojrzałych kobiet cieszą się bardzo dużą popularnością, mimo że dają tak wielu możliwości stylizacji jak fryzury z długich czy półdługich włosów. Utarło się bowiem przekonanie, że fryzury potrafią odjąć nawet kilka lat. Jest to prawda. Krótkie fryzury są przy tym bardzo efektowne i praktyczne. Na ich stylizację nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu. Wśród krótkich fryzur hitem jest pixie cut czyli krótkie, mocno pocieniowane włosy. Zmarszczki na czole przykryje asymetryczna grzywka.

Do stylizacji pixie cut przyda się nie tylko mała okrągła szczotka, ale także pasta modelująca. Kosmetyk ten pomoże uzyskać efekt pazurków. Pixie cut sprawdzi się przy rzadkich i cienkich włosach. Na taką fryzurkę mogą zdecydować się właścicielki nie tylko prostych, ale także lekko falowanych, a nawet kręconych włosów.  Klasyczna krótka fryzurka to ta „na jeżyka” czy „na zapałkę”. Taka fryzurka wymaga naprawdę bardzo dobrego strzyżenia. Do jej ułożenia nie jest potrzebna szczotka. Fryzurę układa się palcami, nadając kosmykom właściwy kierunek podczas suszenia. Nadanie odpowiedniego kształtu ułatwi żel.

Sprawdź: Jaki prezent wybrać dla 50 latki?

Fryzury krótkie dla 50 latki

Wspomniana fryzurka pixie cut odznacza się  mocnym wycieniowaniem włosów. Znajdujące się po bokach i z tyłu pasma są krótsze, nieco dłuższe są te na górze i z przodu. W taki sposób obcięte włosy można nosić na bardzo różne sposoby. Pixie cut warto więc polecić tym paniom, które lubią każdego dnia mieć inaczej ułożone włosy. Wciąż hitem wśród krótkich fryzur jest „na jeżyka”. Ostre ciecie odejmie kilka lat. Co ważne, kobiety, które zdecydują się na tak radykalną zmianę fryzury, a ich wcześniejsze pasma miały długość co najmniej 25 cm, mogą oddać swoje włosy fundacji Rak’n’Roll. Przekazane włosy fundacja wykorzystuje do wykonania peruk dla kobiet zmagających się z chorobami nowotworowymi. Decydując się ścięcie włosów i oddając je do fundacji można komuś pomóc.

Zobacz też: Moda dla 50 latki – najlepsze stylizacje po 50 tce

Długie włosy po 50

Długie włosy wcale nie muszą dodawać lat. Modne fryzury po 50 roku życia, które odmładzają to między innymi angled bob. Jest on jedną z odmian klasycznego boba. W przypadku angled bob pasma sięgają poniżej linii brody. Włosy nie są też tak równo obcięte jak w klasycznym bobie: z przodu są trochę dłuższe niż z tyłu. Ta modna fryzura dodaje włosom objętości, świetnie więc się sprawdza u właścicielek cienkich włosów. W przypadku fryzur zarówno z długich, jak i krótkich włosów odmładzającą moc mają nowoczesne techniki farbowania. Właścicielki długich włosów mogą zdecydować się na bronde. Koloryzacja ta jest miksem brązu i różnych odcieni blondu. Koloryzacja w stylu flamboyage sprawdza się świetnie na krótkich włosach.

Sprawdź: Jaki kolor włosów dla 50-latki?

Modne fryzury po 50 roku życia w pytaniach i odpowiedziach:

Jak fryzura po pięćdziesiątce?

Panujące we fryzjerstwie trendy są nowoczesne i dzielą kobiet według lat. Kobiety po pięćdziesiątce równie świetnie mogą wyglądać we fryzurach z długich, jak i krótkich włosów.