Brwi u 50-tki, jak u 20-tki! Jak malować brwi kredką?

Jak malować brwi kredką po 50-tce?
Jak malować brwi kredką po 50-tce?, fot. @nikki_makeup / Kolaż wykonany na potrzeby artykułu

Umiejętne podkreślenie brwi, bez nadawania im groteskowego, zbyt mocnego wyglądu jest problemem wielu kobiet, szczególnie dojrzałych. Jednak wbrew pozorom nie jest to wina braku umiejętności (każda kobieta sobie z tym poradzi), a raczej złego doboru kosmetyków. W 2023 rezygnujemy z mocnych pomad i flamastrów, a uwagę przenosimy na kosmetyki, którymi delikatnie podkreślmy i wypełnimy brwi. Odpowiadamy jak malować brwi kredką, jakie kosmetyki wybierać oraz czym wykończyć taki makijaż!

Kredka do brwi. Jaką wybrać?

Kredki dedykowane makijażowi brwi są dostępne w różnych wersjach. Cieniutkie, bardzo precyzyjne rysiki, które służą do wypełnienia brwi za pomocą „dorysowania” pojedynczych włosków są dla wielu najlepszą opcją. Przy wyborze takiej warto zwrócić uwagę na miękkość kredki. Nie powinna mieć konsystencji „masełka”, ale jednocześnie zbyt twarda i mało napigmentowana nie przyniesie oczekiwanych efektów. Okrągła szczoteczka, która zazwyczaj znajduje się na drugim końcu kosmetyku służy nie tylko ułożeniu brwi, ale także rozmyciu kreski, aby wyglądała naturalniej.
Z kolei kredka pudrowa, chociaż nie jest tak precyzyjna, przyciemnia i jest najlepsza dla kobiet o raczej pełnych brwiach – dla samego ich podkreślenia.

Francuski szyk po 50-tce [SPRAWDŹ]

Precyzyjna kredka do brwi Eveline w promocji, fot. cocolita.pl

>> Modne dodatki u Małgorzaty Kożuchowskiej <<

Jak malować brwi kredką?

W czym przejawia się naturalność w makijażu brwi? Stawiamy na podkreślenie kształtu, a nie na „narysowaniu” nowych. Warto znać umiar w ilości aplikowanego kosmetyku, ale niezbędna jest także technika. Używając do tego kredki, najpierw wyczesz brwi ku górze szczoteczką, która znajduje się na drugim końcu kosmetyku. Następnie wypełnij brwi wykonując szybkie ruchy zgodne z ułożeniem włosków. Pamiętaj, aby ich początek zostawić nieco mniej „dopieszczony” – w ten sposób osiągniesz właśnie naturalny efekt i płynne przejście, które nie rzuca się w oczy!

Stylizacja brwi po 50-tce. Zainspiruj się tym trendem młodych!

Po 50-tym roku życia szczególnie we znaki mogą się dać niesforne włoski, które nie zawsze możemy mieć pod kontrolą. Jak więc nad nimi zapanować bez wizyty u kosmetyczki? Użyj wynalazku młodych! Bezbarwne żele i mydełka do brwi swoją popularność zyskały przy okazji trendu „fluffy brows”, ale okazały się tak praktyczne, że zostały z nami mimo wszystko! Utrwalone nimi brwi zachowają swój kształt przez cały dzień.

Czytaj na Lafim.pl: Te cygaretki z KIK za 60 złotych pięknie podkreślą kształty! Idealne dla 50-tek plus size