Idealny kształt okularów przeciwsłonecznych dla 50-latek? Kocie oczy są bezkonkurencyjne, ale klasyka też jest modna

okulary przeciwsloneczne
fot. @petradieners

Okulary przeciwsłoneczne nie tylko chronią oczy przed słońcem, ale również są częścią stylizacji. W sklepach znajdziemy mnóstwo kształtów oprawek, a wybór nie powinien być podyktowany tylko tym, co nam się podoba. Ważne jest dobre dopasowanie okularów do kształtu twarzy. Jakie okulary przeciwsłoneczne będą idealne dla 50-latek?

Okulary przeciwsłoneczne dla 50-latek: okrągłe

Bardzo popularne są okulary o zaokrąglonym kształcie. Są dobrym wyborem dla pań, które lubią klasykę. Można zdecydować się na modele lekko zaokrąglone lub np. kultowe lennonki, czyli idealnie koliste. Okrągłe okulary przeciwsłoneczne są dość uniwersalne. Bardzo korzystnie wpływają na wygląd twarzy. Łagodzą rysy, dodają kobiecości i mogą nawet wizualnie odmłodzić.

Pasują kobietom o owalnym kształcie twarzy, a także kwadratowym i trójkątnym. Powinny unikać ich panie z twarzą okrągłą, bo mogą ją wizualnie pogrubić.

Czytaj też: Styl smart casual w wersji 50+. Elegancki, wygodny i ponadczasowy!

Prostokątne okulary dla 50-latek

Okulary o prostokątnym kształcie najlepiej pasują kobietom z twarzą okrągłą oraz owalną. Mogą trochę je wyszczuplić i zaostrzyć rysy twarzy. Z kolei unikać takich kształtów powinny kobiety z twarzą kanciastą: kwadratową lub prostokątną. W ich wypadku takie okulary mogą zaostrzyć rysy i wpłynąć niekorzystnie na ich wygląda.

Prostokątne okulary to idealny wybór dla kobiet, które lubią klasyczne modele. Takie dodatki nie są ekstrawaganckie, szczególnie jeśli zdecydujesz się na ciemne szkła oraz cienkie, ciemne oprawki.

Czytaj też: Brwi u 50-tki, jak u 20-tki! Jak malować brwi kredką?

Okulary kocie oczy: wyjątkowo kobiece modele dla 50-latek

Jeśli chcesz się trochę wyróżnić i równocześnie wyglądać bardzo kobieco, to strzałem w dziesiątkę mogą być okulary typu kocie oczy. Wyróżniają się tym, że ich górna część jest rozszerzona i zwęża się ku dołowi. Mogą być zaokrąglone lub bardziej kanciaste. Takie okulary mogą podkręcić stylizację i dodać jej modnego charakteru. W dodatku twarz będzie wizualnie smuklejsza.

Wiele kobiet może pozwolić sobie na ten ciekawy kształt. Okulary przeciwsłoneczne kocie oczy pasują zarówno kobietom z owalną i okrągłą twarzą, jak i prostokątną i kwadratową.

Czytaj też: 5 największych trendów na wiosnę dla kobiet 50+. TOP modowo-urodowy