Zapomnij o grzywce czy pixie cut! Najmodniejsze krótkie fryzury dla 50-latek

fot. instagram @themiddlepageblog

Krótkie cięcia to jedna z ulubionych fryzur wybieranych przez 50-latki. Krótkie włosy niewątpliwie dodają elegancji, a odpowiednio dobrane cięcie pomoże zamaskować ewentualne mankamenty, wyszczuplić twarz lub optycznie odmłodzić o kilka lat. Jakie krótkie fryzury dla 50-tek będą prawdziwym hitem?

Klasyczny bob z trendowym twistem

Klasyczny bob to jedna z ulubionych fryzur dla kobiet po 50-tce. Ten rodzaj cięcia przez lata ewoluował, przybierając różne formy. Od grzywki na jedną stronę, przez asymetryczne cięcie aż po fryzurę z prostą i krótką grzywką. Jednym z najnowszych trentów w stylizacji klasycznego boba jest jednak rezygnacja z grzywki, na rzecz przedziałka na środku. Ta wariacja na temat boba idealnie wpisuje się w obowiązujące trendy!

Zobacz także: 3 modne cięcia dla 50-latek!

Fale na krótkich włosach do ramion

Long bob, czyli przedłużona wersja klasycznego boba to kolejna z fryzur, bardzo lubianych przez kobiety po 50-tce. Ten ponadczasowy rodzaj cięcia można stylizować na wiele różnych sposobów. Taka długość włosów pozwala już bowiem zarówno na wykonanie delikatnych upięć, prostowanie, układanie grzywki jak i kręcenie fal, loków czy karbowanie. I to właśnie ten rodzaj fryzury, jakim są delikatne fale lub przeczesane grube loki, staje się właśnie zauważalnym trendem wśród kobiet po 50-tce.

Odmładzające fryzury dla 50-tek – przedziałek i niski koczek lub kucyk.

Na ulicach oraz w mediach społecznościowych, ostatnimi czasy możemy zauważyć także jeszcze jeden znaczący trend, jeśli chodzi o krótkie fryzury dla 50-tek. Mowa tutaj o upięciach na krótkich włosach! Takich jak nisko związane kucyki lub koczki a to wszystko z przedziałkiem na środku.

Ten typ uczesania z pewnością dodaje elegancji, podkreśla rysy twarzy, optycznie ją wyszczuplając. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet po 50-tce decyduje się na taki rodzaj upięcia. Dokładając do tego wygodę, jaką niesie ze sobą posiadanie związanych włosów, mamy przepis na idealną, trendową fryzurę na lato 2023!