Fryzura Ewy Wachowicz to hit dla kobiet po 50-tce. Taka grzywka dodaje twarzy delikatności

fot. Instagram @ewawachowicz

W wielu przypadkach grzywka działa wręcz cuda dla odbioru naszej twarzy. Potrafi złagodzić rysy, dodać młodzieńczego uroku i podkreślić głębię oczu. Znana i lubiana Ewa Wachowicz pokazuje, jak świetnie wypada taka fryzura dla kobiet 50+.

Zobacz też: Najpiękniejsze sukienki na chrzciny i komunię. Szykowne propozycje dla kobiet po 50-tce

Grzywka, która odmienia oblicze. To bardzo uniwersalne strzyżenie

Na początku trzeba zaznaczyć, że nie każda grzywka „działa” korzystnie dla naszej urody, te bardzo krótkie i proste bywają zgubne, choć mimo tego będą świetnie pasować do konkretnych rysów twarzy. Grzywka, którą nosi Ewa Wachowicz, należy do nieco tych bezpieczniejszych i sprawdzonych opcji, które warto przetestować. Tajemnica tkwi w długości i swojego rodzaju elastyczności takiego strzyżenia.

Pasuje do włosów o długości do ramion i dłuższych, choć może też być ciekawym elementem fryzury topu bob. Grzywka, która układa się niczym rama wokół twarzy, jest szalenie uniwersalna. Jej zróżnicowana długość daje dużo pole do popisu, możemy ją nosić jako curtain bags, czyli wywiniętą na dwie strony, lub zaczesaną na bok. Jest też stosunkowo długa, dlatego łatwo ją upiąć i zapuścić.

Zobacz też: Ten płaszcz na wiosnę to synonim elegancji i dobrego gustu. Ponadczasowy klasyk dla kobiet po 40-tce i 50-tce

Idealna fryzura dla kobiet 50+. Piękna oprawa dla rysów

Grzywka w stylu Ewy Wachowicz daje ogromne pole do popisu. Świetne wygląda na rozpuszczonych i wycieniowanych włosach, ale jeszcze piękniej wybrzmiewa przy związanych lub częściowo upiętych włosach. Dodaje lekkości, skupia uwagę na oczach, a jeśli mamy wysokie czoło, to też skutecznie je zakamufluje. Pamiętajmy, że kluczowe jest stopniowanie, od długich pasm na policzkach, do krótkich na czole.

Taka grzywka świetnie pasuje do codziennych okazji, a jeśli będziemy ją chciały wystylizować bardziej elegancko, to można zaczesać ją na bok. Dzięki temu wygląda dynamicznie i bardzo naturalnie. Łatwo też o nią zadbać. Wystarczy wywinąć ją na grube wałki lub dużą okrągłą szczotkę, a jeśli mamy nieco wprawy, to stylizacja prostownicą również się uda. Warto też zadbać o objętość, stosując specjalne lotiony i pianki. Z pewnością jest to idealny pomysł na małą metamorfozę fryzury dla kobiet 50+. To gwarantowany efekt wow, jeśli jednak nie przypadnie nam do gustu, to szybko możemy ją zniwelować i zapuścić.