Te fryzury są popularniejsze, niż myślisz! 3 modne cięcia dla 50-latek, o których czasem się zapomina

Asymetryczna fryzura
@susirejano

Krótkie asymetryczne fryzury, dla 50-latek są świetnym rozwiązaniem. Pasują do praktycznie każdego rodzaju urody i potrafią odwrócić uwagę od wszelkich mankamentów. Mogą też świetnie wyrównać proporcje twarzy. Najmodniejsze jej wersje wyglądają bardzo nowocześnie. Oto asymetryczne cięcia, w których dojrzałe kobiety będą prezentować się bosko.

Krótkie asymetryczne fryzury dla 50-latek: nowoczesny pixie cut

Pixie cut od lat cieszy się ogromną popularnością wśród pań 50+. Ten asymetryczny zanotował wzrost zainteresowania. Cięcie tego typu jest drapieżne i wyraziste. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na wygolenie włosów po boku.

Przy takiej fryzurze świetnie wygląda też asymetryczna grzywka, opadająca na czoło. Wystylizowane tak włosy najlepiej sprawdzą się przy pulchnych policzkach czy ogólnie okrągłej twarzy. Fryzura wyszczupla, a także podkreśla naturalne rysy.

Asymetryczny bob dla 50-latki? Zdecydowanie!

Kolejnym przykładem niezwykle modnej fryzury jest bob. Na przestrzeni lat powstało mnóstwo wariantów tego uczesania. Jednym z nich jest wersja asymetryczna. Włosy są wtedy krócej ścięte z tyłu, a dłuższe kosmyki otaczają twarz. To przykład bardziej radykalnego ułożenia. W przypadku boba wystarczy przenieść przedziałek ze środka na bok, żeby otrzymać fryzurę asymetryczną. W końcu zmiana nie zawsze musi być duża. Świetną opcją dla 50-latek będzie też delikatna grzywka opadająca na jeden bok. 

Zobacz także: Kurtki z wyprzedaży w Bonprix za mniej niż 80 zł. Te gustowne modele są idealne dla pań po 50-tce

Asymetryczne grzywki dla 50-latek

Często, żeby uzyskać fryzurę asymetryczną, nie trzeba kombinować z cięciem w konkretyn sposób wszystkich włosów. Wystarczy grzywka, która robi ogromną różnicę. Obecnie na topie są warianty mocno pocieniowane, doskonale łączące się z np. pixie cut.

Jak już wspominałam powyżej, grzywki na bok są najbardziej oczywistym wyborem przy nieregularnym cięciu. Poza tym, że modnie wyglądają, to też ukrywają szerokie czoło, a także optycznie wyszczuplają. Panie po pięćdziesiątce wyglądają w nich modnie i nowocześnie.