Krótkie fryzury dla kobiet po 50-tce. Te cięcia w stylu gwiazd wyglądają świetnie nawet bez układania

Krótka fryzura w stylu Danuty Stenki
Fot. Instagram, @danutastenka_fp_official

Doskonałym pomysłem na wiosenną metamorfozę jest zmiana fryzury! Kobiety po 50-tce chętnie stawiają na krótkie cięcia, które są bardzo wygodne i nie wymagają stylizacji. Podpowiadamy, jakie krótkie fryzury są modne w tym roku. Tak noszą je gwiazdy.

Krótkie fryzury dla dojrzałych kobiet. W stylu Danuty Stenki

Jedną z najmodniejszych fryzur tego sezonu jest pixie cut, czyli bardzo krótkie cięcie. To doskonała propozycja dla kobiet, które chcą odświeżyć swój wizerunek i nie boją się odważnych zmian. Przed laty nosiły ją takie gwiazdy jak Audrey Hepburn czy Mia Farrow. Obecnie fanką przebojowego pixie cut jest Danuta Stenka.

Pixie cut charakteryzuje się krótko ostrzyżonymi bokami i tyłem i nieco dłuższymi włosami z przodu i na górze głowy. Fryzura ta stanowi symbol buntu i jest uwielbiana przez kobiety o silnej osobowości. Pixie cut właściwie nie wymaga stylizacji. W nieco nieuporządkowanej wersji również wygląda świetnie. Wbrew pozorom, fryzura ta nie jest zarezerwowana dla posiadaczek prostych włosów. Kręcone kosmyki również do niej pasują.

Krótkie fryzury bez układania. Zainspiruj się Gosią Ohme

Gwiazdą, która stawia na krótkie fryzury jest również Małgorzata Ohme. Jest ona posiadaczką ponadczasowego boba. W tym cięciu włosy powinny sięgać do linii żuchwy. Bob wygląda świetnie zarówno w połączeniu z przedziałkiem na bok, jak i na środek. Można również dodać do niego grzywkę. Na klasycznego boba mogą zdecydować się zarówno posiadaczki prostych, jak i kręconych włosów. Również jest on bardzo łatwy w utrzymaniu – wystarczy pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia.

Ponadczasowy bob doczekał się również wielu interpretacji. Dojrzałe kobiety mogą zdecydować się na boba w wersji mikro. W tej fryzurze włosy sięgają linii uszu. Paniom, które nie lubią zbyt radykalnych zmian dedykowany jest long bob. W tej wersji strzyżenia włosy sięgają do ramion, a nawet do łopatek.

Fryzura na wieczór. W stylu Kasi Sokołowskiej

Zastanawiasz się jak stylizować krótkie cięcie, by nie wyglądało zawsze tak samo? Bardzo prostym trikiem jest zaczesanie ich do tyłu. Taka fryzura doskonale odświeży twój wizerunek i doda ci charakteru. Gwiazdy wręcz uwielbiają tę fryzurę. Sharon Stone jest jej wierna od lat. Na takie uczesanie krótkich włosów wielokrotnie decydowała się również Kasia Sokołowska.

Zobacz też: Ten modny kolorów włosów rozświetli twarz i doda jej blasku. Dobry wybór dla pań po 50-tce