Krótkie fryzury damskie bez układania. Wygodne, stylowe, dla pań po 50-tce

fot. Instagram @seebymiriam

Codzienne mycie, czesanie i układanie włosów zajmuje na prawdę wiele cennego czasu. I choć wszystkie damskie włosy będą wymagały mycia i pielęgnacji, to istnieją takie fryzury, które niemal nie wymagają żadnego układania. Krótkie fryzury bez układania? Oto 3 modne propozycje dla 50-latek.

Krótkie fryzury bez układania? Przedłużony bob to wybór idealny

Posiadanie fryzury, która po wstaniu rano z łóżka będzie wymagała jedynie jedynie przeczesania by wyglądać na ułożoną, to marzenie wielu kobiet. Podczas gdy niemal każda męska fryzura zachowuje się dokładnie w taki sposób, damskich krótkich fryzur bez układania nie jest zbyt wiele. Do jednej z nich niewątpliwie należy jednak nieco przedłużony bob.

Bob to jedna z ulubionych fryzur wśród 50-latek. Delikatnie przedłużona wersja boba, sięgająca do ramion to fryzura, która nie będzie wymagała niemal żadnego układania. Odpowiednie wycieniowanie włosów przez fryzjera spowoduje, że jedyne co pozostanie do zrobienia rano to zaczesanie wszystkich włosów delikatnie do tyłu. Wówczas te, naturalnie opadając na boki powinny stworzyć modną fryzurę. Takie cięcie sprawdzi się zarówno w przypadku prostych, jak i lekko falowanych włosów.

Long bob z prostą grzywką

Long bob z włosami do ramion może występować w jeszcze jednej, równie łatwej to układania wersji. Mowa o long bobie z prostą grzywką. Warto jednak zaznaczyć, że ta fryzura nie będzie wymagała układania tylko w przypadku naturalnie prostych włosów. W innym wypadku, grzywka może zacząć falować lub kręcić się. Wówczas każdego ranka trzeba będzie poświęcać czas na jej prostowanie.

Przeczytaj także: Symbol lat 80. powraca! Fryzura „mokra włoszka” jednym z gorętszych trendów wśród 50-latek

Pixie cut z grzywką na bok

Pixie cut to fryzura, która co kilka lat jak bumerang wraca do mody fryzjerskiej. Choć obecnie bardzo krótkie wersje tej fryzury nie są zbyt popularne, to taka lekko wydłużona wersja z grzywką na bok już jak najbardziej. Dłuższe pixie cut z delikatną grzywką zaczesywaną na bok za ucho to bardzo praktyczna i elegancka fryzura. Nie wymaga ona szczególnej uwagi czy układania. Warto jednak pamiętać, że tak krótkie cięcie, niemal całkowicie blokuje możliwość wykonywania upięć czy innych uczesań.