Symbol lat 80. powraca! Fryzura „mokra włoszka” jednym z gorętszych trendów wśród 50-latek

fot. Instagram @ vagabondmadame

Jak powiadają „historia kołem się toczy” i to stwierdzenie niezwykle trafnie opisuje również cały świat mody. Ubrania, buty czy fryzury często powracają do trendów po wielu latach nieobecności. Tak właśnie stało się z fryzurą „mokra włoszka”, która to czasy swojej świetności miała w latach 80. Czym jest powracający trend wśród 50-latek? Na czym polega i jak ją wykonać samodzielnie w domu?

Czym jest fryzura „mokra włoszka”?

Fryzura na mokrą włoszkę, jak sama nazwa wskazuje w swoim założeniu polega na nadaniu włosom wilgotnego looku. Taka fryzura powinna imitować swoim wyglądem włosy lekko zmoczone przez morską wodę. Dlaczego akurat morską? Ponieważ sól zawarta w wodzie morskiej ma działanie wysuszające, za sprawą czego włosy poddane jej działaniu tracą swą naturalną elastyczność i zaczynają się kręcić. Taki właśnie efekt wilgotnych i lekko kręconych włosów nazywany jest morą włoszką.

Fryzura „mokra włoszka” ma wiele swoich różnych wariacji i można wykonać ją na niemal każdej długości włosów. Najlepiej prezentuje się ona jednak na nieco dłuższych włosach.

Sprawdź również: 4 krótkie fryzury na lato dla 50-latek. Ta z surferskimi falami może dodać gęstości włosom

Fryzura na „mokrą włoszkę” – jak wykonać ją samodzielnie w domu?

W latach 80 i 90 fryzura na mokrą włoszkę była prawdziwym hitem. Pożądany efekt na włosach uzyskiwano wówczas przy pomocy trwałej ondulacji, która była zabiegiem dość inwazyjnym i wpływającym negatywnie na kondycję włosów. Negatywne dla włosów efekty płynące z metody wykonywania mokrej włoszki, przyczyniły się do jej złej sławy. Aktualnie, nie tylko istnieją znacznie mniej inwazyjne i szkodliwe metody wykonywania trwałej, ale także fryzurę „mokra włoszka” z łatwością można wykonać samodzielnie w domu. W jaki sposób?

Aby wykonać fryzurę „mokra włoszka” samodzielnie w domu, wystarczy chwilka wolnego czasu oraz pianka lub żel do włosów. Pierwszym krokiem przy wykonywaniu tej fryzury jest umycie i przeczesanie włosów. Kiedy te są jeszcze wilgotne, bierzemy przygotowaną wcześniej piankę do włosów i nakładamy ją na nasze kosmyki. Ostatnim i zarazem najważniejszym krokiem jest wysuszenie włosów suszarką. Ważne jest, aby podczas suszenia delikatnie ugniatać włosy by nadać im nieco skrętu i objętości. Po całkowitym wysuszeniu wasza fryzura na mokrą włoszkę będzie gotowa.