Jak kręcić włosy lokówką? Te wskazówki pomogą uzyskać piękną fryzurę po 50-tce

Jak kręcić włosy lokówką
Shutterstock

Piękne loki mogą być doskonałą fryzurą na specjalne okazje, ale nie tylko. 50-latki z dłuższymi włosami będą w nich wyglądać kobieco i romantycznie. Jednak pojawia się pytanie, jak kręcić włosy lokówką? Niby wszystko powinno być łatwe, ale bez wprawy i podstawowej wiedzy cała stylizacja staje się trudniejsza. Postaram się nieco pomóc osobom marzącym o cudownych lokach. 

Jak kręcić włosy lokówką, porady krok po kroku

Rozpoczynając stylizację lokówką, należy przede wszystkim rozczesać i podzielić włosy, ułatwiając sobie zadanie. Często zaleca się, żeby przed układaniem zastosować specjalną odżywkę, chroniącą pasma przed wysoką temperaturą. Po rozgrzaniu lokówki można startować z całym procesem. Wydzielaj niewielką ilość włosów, którą nawiniesz na lokówkę, w zależności od preferencji na zewnątrz lub do wewnątrz.

Najlepiej zacząć od dołu głowy. Należy pamiętać, żeby nie trzymać kosmyków zbyt długo nałożonych na gorące urządzenie. Im cieńsze pasma wybierzesz, tym skręt będzie mocniejszy. Czynność powtarzaj, aż cała fryzura zostanie zakręcona. Na koniec oczywiście spryskaj wszystko lakierem dla utrwalenia. Jak wspomniałam, cały proces wymaga wprawy, zwłaszcza gdy twoje włosy są gęste i długie. Być może dla osiągnięcia wymarzonego efektu, trzeba będzie najpierw zrobić kilka prób, nie zniechęcaj się!

Tajniki kręcenia włosów, które warto znać

Dla dłuższego podtrzymania kręconych włosów warto znać kilka tajników, które w tym pomogą. Przede wszystkim po zakończeniu stylizacji koniecznie należy fryzurę utrwalić. W drogeriach można znaleźć specjalne kosmetyki, które pięknie utrzymują skręt przez dłuższy czas. Innym trikiem jest trzymanie przez chwilę zakręconego pasma w dłoni, zaraz po zdjęciu go z lokówki. Taką czynność za każdym razem wykonują fryzjerzy, gdyż to także pomaga w lepszym utrwaleniu skrętu.

Jak kręcić włosy lokówką i je utrwalić?, fot. Shutterstock

Przy kręceniu włosów lokówką należy też wziąć pod uwagę ich kondycję. Dotyczy to także kobiet 50+, ponieważ z wiekiem stan naturalnych pasm się pogarsza, szczególnie po wielokrotnych koloryzacjach. Nigdy też nie używaj lokówki na włosach, które nie zdążyły całkowicie wyschnąć, można je wtedy łatwiej zniszczyć. Bardzo ważny jest też sam sprzęt, z którego się korzysta. Przed zakupem dobrze sprawdzić opinie innych klientów, a także dokładny opis producenta.

Zobacz także: Proste i efektowne upięcia na lato. 50-tki wyglądają w nich rewelacyjnie