Proste i szybkie fryzury do pracy dla 50-latek. Sprawdzą się przy każdej długości włosów

fot. Instagram @pilardearce

Kobiece włosy mogą przysporzyć wiele nerwów i stresu – szczególnie wtedy kiedy nie wiemy, co z nimi zrobić a czasu na ich ułożenie jest niewiele. Codziennie rano wstając do pracy oprócz zjedzenia śniadania i wybrania odpowiedniego stroju, często trzeba też poświęcić trochę czasu na ułożenie fryzury. Są jednak takie uczesania, które wyglądają ładnie i efektownie, a zajmują jedynie kilka minut. Oto 3 szybkie fryzury do pracy dla 50-latek.

„Sleek bun”, czyli ulizany niski koczek

Kok to taka fryzura, która jest niezwykle prosta w wykonaniu a przy tym wygodna i praktyczna. Takie uczesanie można wykonać na niemal każdej długości włosów. Co ważne będzie to także idealna szybka fryzura do pracy w sytuacji kiedy nasze włosy są nieco przetłuszczone. Gwarantuje, że to uczesanie będzie wyglądało świetnie niezależnie od świeżości twoich włosów.

Ulizany koczek wykonujemy, zaczesując wszystkie włosy na gładko do tyłu i związując je w niski kucyk. Następnie, pasma włosów złapane w kucyk obracamy kilkukrotnie dookoła i zwijamy w koczka. Całość związujemy dodatkową gumką i spinamy wsuwkami. Dla bardziej eleganckiego wyglądu przód włosów można spryskać dodatkowo lakierem i przeczesać grzebieniem lub szczoteczką.

Szybkie fryzury do pracy dla 50-latki? Luźny niski kucyk to fryzura łatwa i elegancka

Luźny, nisko związany kucyk to chyba najprostsza z przedstawionych w niniejszym artykule fryzur. Polega ona wydzieleniu przedziałka przez środek, a następnie zaczesaniu włosów do tyłu i związaniu luźnego kucyka. Fryzurę tą, można dodatkowo urozmaicić, wypuszczając krótsze pasma okalające twarz. Dla bardziej estetycznego wyglądu można także wyprostować włosy znajdujące się w kucyku, co dodatkowo go wygładzi.

@alexamcmanaman Slick Low Pony #easyhairstyles #hairhacks #hairvideos #hairturtorial #hairstyles #ponytail #slickpony ♬ originalljud – absolutesnacc

Przeczytaj również: Te fryzury z grzywką są hitem dla 40-latek i 50-latek! Łagodzą rysy twarzy i dodają kobiecości

Przemyślany „messy bun” , czyli luźny koczek w eleganckiej formie.

Luźne koczki to podobno fryzura, która rządzi na głowach kobiet podczas domowego relaksu. Co gdyby przeistoczyć to wygodne domowe uczesanie w efektowną fryzurę do pracy? Wystarczy, że przez środek głowy wyznaczymy przedziałek, a następnie zwiążemy włosy w niski kucyk. Kolejnym krokiem jest związanie luźnego koczka i ukrycie wystających włosków za pomocą lakieru do włosów lub kilku wsuwek i gotowe!