Z tych sukienek na lato lepiej zrezygnować po 50-tce. Są ładne, ale niepraktyczne

Miniówki to sukienki na lato odradzane 50-tkom
Miniówki to sukienki na lato odradzane 50-tkom, fot. @greceghanem

Niech nie zmyli cię pogoda! Zwiewne sukienki przydadzą nam się raczej prędzej niż później, więc to doskonała pora na zapoznanie się z trendami. I chociaż te z pewnością do nich należą, kobietom 50+ są raczej odradzane. Dlaczego? Potrafią wyglądać infantylnie, kiczowato i niestosownie do wieku. Oto sukienki na lato, których w tym sezonie lepiej unikać:

Najgorsze sukienki na lato dla 50-tek. Modele mini

Miniówki dla kobiet 50+ to wciąż kontrowersyjny temat zarówno w gronie samych 50-tek, jak i stylistów czy projektantów. Jeśli podzielasz filozofię „noś to, co lubisz i w czym czujesz się dobrze”, a taką rzeczą są miniówki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać kilka takich sukienek w szafie. Jednak oprócz blogerek lub influencerek, większość dojrzałych kobiet decyduje się na modele midi i maxi. A jeśli pragniesz posiadać w szafie najkrótszą wersję sukienki, niech to nie będzie ta:

Najgorsze połączenie na lato – ołówkowe sukienki mini

Połączenie bardzo dopasowanego kroju i długości mini wydaje się być jednym z najgorszych zarówno dla 50-tek, jak i na 2023 oraz na lato! Niepraktyczna, podkreślająca wszelkie mankamenty figury, a do tego bardzo łatwo sprawić, aby wyglądała wulgarnie.

Sukienka bombka

To krój, który często się widzi na kobietach, i z pozoru może wydawać się atrakcyjny i kuszący, ponieważ teoretycznie ukrywa niedoskonałości, pozostawia komfort i swobodę. Wydaje się być także romantyczna. Jednak to model, który na dojrzałych kobietach może prezentować się kiczowato i infantylnie, a w dodatku najczęściej występuje w długości mini!

Sukienki na lato dla 50-tek. Ta jest lubiana, ale banalna

Kolejny model, który występuje raczej w długości mini, sukienka trapezowa, jest też jednym z ulubionych wyborów na lato kobiet 50+. Szczególnie przemawia jej rozkloszowany, swobodny krój, który podkreśla górę, a ukrywa wszelkie niedoskonałości dołu sylwetki – brzuch, boczki, a nawet masywniejsze uda. Jednak w dobie powrotu trendów boho i długości maxi, ten krój wygląda nieco nudno i niemodnie. To sukienka, której 50-tki powinny unikać latem 2023, bo znajdziesz wiele ciekawszych modeli!

Zobacz też: Katarzyna Cichopek chętnie po nie sięga. Są romantyczne i pełne klasy. Sprawdzą się u stylowych 50-tek