50-latko nie bój się tych wzorów! Pomagają wyróżnić się z tłumu, a do tego są ciągle modne

50-latka we wzorze w panterkę
@grimm_patricia/@jasaj_fashion

Zwierzęce wzory na ubraniach nie są czymś oczywistym dla dojrzałych kobiet. Często ich unikamy ze względu na negatywne skojarzenia. Kiedyś zazwyczaj były odbierane jako wulgarne. Dzisiaj jednak już tak nie jest, wręcz przeciwnie. Panterka, zebra, czy wężowa skórka mogą być czymś niezwykle stylowym i wyrafinowanym.

Modne zwierzęce wzory — panterka, absolutnym liderem

Jednym z najpopularniejszych zwierzęcych wzorów, jest oczywiście panterka. Ubrania z tym motywem mogą stanowić element stroju rockowego lub wręcz przeciwnie, stylizacji codziennej. Blogerki 50+ chętnie promują takie rozwiązania. Na Instagramie możemy podziwiać komplet z jeansową spódnicą midi oraz koszulą i szpilkami w panterkę.

Natomiast zastępując casualową spódnicę czymś bardziej szykownym np. spodniami w kant, otrzymasz elegancki komplet, na specjalne okazje. Niektóre panie decydują się tylko na dodatki z tym drapieżnym wzorem np. torebki, paski lub buty:

Odważne 50-latki stawiają nawet na total look, czyli cały zestaw skomponowany z rzeczy w panterkę. Świetną opcją będzie też połączenie bluzki w ten zwierzęcy motyw z ramoneską i czarnymi jeansami.

Wzór przypominający wężową skórę. Nieoczywisty i bardzo stylowy

Zwierzęcy wzór wężowy jest zdecydowanie rzadziej spotykany, ale wygląda równie stylowo, co panterka. Zazwyczaj jest stosowany na rzeczach wykonanych z imitacji skóry. Przykładowo motyw ten niekiedy pojawia się na skórzanych butach np. kozakach lub torebkach.

Zdarzają się także spodnie lub spódnice z wężowym wzorem. Zestawione ze zwykłą białą koszulą, dadzą ciekawy i modny strój. Można tutaj trochę poeksperymentować, jak poniżej:

Oczywiście nie brakuje też takich bluzek. W Unisono dostępna jest prosta i zwiewna koszula z podwijanym rękawem, ozdobiona motywem wężowej skóry. Pasuje do wielu rzeczy, można ją nosić do casualowych jeansów, a także eleganckich spodni w kant. Sprawdzi się tutaj też lekko rozkloszowana spódnica, albo przeciwnie, wersja dopasowana, ołówkowa.

Zobacz także: To prawdziwa ikona dla 50-tek. Sekrety stylu Jennifer Aniston