Idealne fryzury dla puszystych pań 50+! Te cięcia są nowoczesne, modne i wyszczuplające

Wyszczuplająca fryzura dla 50-latki
@blog4over40

Odpowiednio ułożone i przycięte włosy, jak wiadomo, mają kluczowy wpływ na wygląd. Dzisiaj przybliżę fryzury dla puszystych pań po 50-tce, które są modne i wyszczuplające. Będzie coś dla miłośniczek zarówno włosów krótkich, jak i długich. Nie można też zapomnieć o koloryzacji. Ona również potrafi wiele zmienić, szczególnie jeśli chodzi o kobiety po pięćdziesiątce.

Zobacz także: Długie fryzury dla 50-tek, które odmłodzą buzię! Lekkie, kobiece i piękne

Długie fryzury dla puszystych pań po 50-tce

Będąc po 50-tce absolutnie nie trzeba rezygnować z dłuższych włosów. Jednak wtedy kluczowa jest pielęgnacja, gdyż z wiekiem naturalne pasma stają się słabsze i podatne na uszkodzenia. Długie włosy i wyszczuplające fryzury dla puszystych pań po 50-tce mogą iść w parze, trzeba tylko wziąć pod uwagę kilka istotnych trików. Przy okrągłej twarzy lepiej zrezygnować z ciężkich loków, dodających objętości. Nie wskazany jest też przedziałek na środku. Słabym pomysłem będą wszelkiego rodzaju proste grzywki, zasłaniające twarz. Po pięćdziesiątce raczej należy iść w odwrotnym kierunku i eksponować swoją naturalną urodę. Z drugiej strony polecane są delikatne fale w nieładzie oraz cieniowanie, dające efekt lekkości. 

Zobacz także: Sukienki na wesele dla puszystych pań po 50-tce. Te kreacje to absolutne hity tej wiosny

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz dla kobiet po 50-tce

Wśród krótkich fryzur wybór jest bardzo bogaty. Zacznijmy od popularnego boba. Praktycznie każda jego wersja z cieniowaniem sprawdzi się znakomicie przy okrągłej twarzy. Świetnym rozwiązaniem będzie tutaj także tzw. grzywka kurtynowa, delikatnie podkreślająca kości policzkowe. W ten sposób można nie tylko odjąć sobie kilogramów, ale też lat. Inną opcją będzie pixie cut, uznawany za fryzurę idealną dla puszystych. Szczególnie jeśli pozostawione dłuższe pasma włosów są podniesione do góry. Krótko przystrzyżone włosy po bokach wysmuklą twarz i nadadzą twojemu wyglądowi drapieżny charakter. 

Zobacz także: Spódnice damskie dla pań po 50-tce. Te fasony to esencja stylu i elegancji

Idealna koloryzacja przy fryzurach dla puszystych pań po 50-tce

Jak już wspomniałam, koloryzacja również odgrywa ważną rolę przy okrągłej twarzy. Mogłoby się wydawać, że balejaż wyszedł z mody, ale nic bardziej mylnego. Współczesna jego wersja jest bardzo stylowa i modna. Jaśniejsze refleksy pozostawione na końcówkach będą znakomitą fryzurą dla puszystych pań po 50-tce. Delikatne sombre sprawia, że włosy nabierają lekkości, a co za tym idzie, wyszczuplają i odmładzają. Innym, odważniejszym rozwiązaniem byłoby farbowanie na nietypowy kolor, który odwróci uwagę od okrągłej buzi i podwójnego podbródka. Jednak jest to opcja dla osób pewnych siebie i niebojących się eksperymentów, nawet po pięćdziesiątce.

Blond balejaż, wyszczuplający twarz, fot. Shutterstock

Jakie fryzury dla okrągłej twarzy?

Przy okrągłej twarzy najlepiej postawić na krótsze cięcia. Znakomity będzie tutaj popularny bob z cieniowaniem, dodającym naturalności. Inną opcją będzie równie modny pixie cut. Dłuższe pasma włosów postawione do góry wyszczuplą twarz i dodadzą kilka centymetrów wzrostu.