Długie fryzury dla 50-tek, które odmłodzą buzię! Lekkie, kobiece i piękne

fot. @crazyblondelifeblog

Każda kobieta, nie tylko po 50-ce lubi czuć się jak najpiękniej. Pomagają w tym odpowiednio dobrane ubrania, makijaż, a także włosy. Choć wiele kobiet wraz z rosnącą metryką stawia na krótsze cięcia, długie fryzury dla 50-tek także potrafią być efektowne.

Zobacz: Pastelowe sukienki wizualnie odmłodzą i dodadzą dziewczęcego uroku! To hit na wiosnę dla pań po 50-tce

Półdługie fryzury dla 50-latki

Długie włosy to obiekt westchnień bardzo wielu kobiet. Sięgające do pępka, gęste – trudno nie marzyć o takiej fryzurze, jednak wiadomo że nie zawsze jest to osiągalne i nie każdemu ona pasuje. Taka długość może w pewnym wieku znacznie postarzyć, dlatego nie zawsze warto upierać się na fryzury z długich włosów. Po 50-ce lepiej jest z nich zrezygnować. Jednak istnieją cięcia, która idealnie się sprawdzą. Fryzury z długich włosów dla 50-latki, które wyglądają bardzo efektownie to cięcia do ramion. Taka długość jest świetna dla każdej kobiety, niezależnie od tego ile ma lat, ale 50-tki w szczególności je docenią. Takie fryzury z długich włosów po 50 nadają jeszcze większego pazura! Odmładzają twarz i nadają jej blasku.

Sprawdź: Te sukienki ukryją brzuch u 60-tek! Z klasą, kobiece i wiosenne

W zależności od upodobań, półdługie fryzury dla 50-latki mogą wyglądać różnie. Można jednak zauważyć, że kobiety zamiłowaniem darzą fale. Przesadzony skręt może dodać lat, jednak delikatnie puszczone fale wywołują całkiem odwrotny efekt – nadają każdej kobiecie dziewczęcego uroku. W szczególności wyśmienicie wyglądają przy włosach o długości do ramion.

Zobacz również: Modna po 40 za niewielkie pieniądze? To możliwe! Triki na młody i stylowy wygląd

Fale wyglądają pięknie, nie oznacza to jednak, że proste włosy się nie sprawdzą. Proste fryzury z długich włosów dla 50-latki w tym przypadku także wywołają spektakularny efekt. Włosy do ramion równej długości, idealnie proste to fryzura, która spodoba się nie tylko paniom po 50-ce. Mogą sobie pozwolić na nią kobiety w każdym wieku.

Długie fryzury dla 50-tek: grzywka ma moc!

Zadbane włosy to tylko połowa sukcesu. Wiele kobiet zapomina, że używanie szamponów, odżywek i masek, które poprawiają kondycję włosa, traci swoją moc, gdy cięcie nie jest szczególnie udane. Zwykłe fryzury z długich włosów, dla 50-latki mogą wydawać się zbyt spokojne. Warto czasem wprowadzić urozmaicenie w swoim wyglądzie. Dobrym sposobem na to jest zrobienie grzywki. Prosta grzywka zasłaniająca czoło potrafi całkowicie odmienić wygląd każdej 50-tki. Takie fryzury z długich włosów dla 50-latki z grzywką robią furorę. Potrafią odmłodzić nawet o kilka lat!

Niestety grzywka nie pasuje każdej kobiecie. Nie oznacza to jednak, że trzeba od razu z niej zrezygnować! Dobrym pomysłem dla 50-tek i nie tylko, jest postawienie na grzywkę tzw. cutrain bangs. Ta grzywka to tak naprawdę pasma włosów rozchodzące się na obie strony twarzy. W zależności od upodobań mogą być one dłuższe lub krótsze. Taka grzywka, choć prosta, potrafi całkowicie odmienić wygląd. Fryzury z długich włosów po 50 wraz z grzywką curtain bang to sposób na odjęcie sobie lat.

Poznaj: Tych fryzur warto unikać po 50-ce

Jak dbać o długie włosy po 50-ce?

Poza używaniem naturalnych szamponów, odżywek oraz masek, kluczowe jest także zadbanie o odpowiednią dietę. Dostarczenie organizmowi witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, poza lepszym samopoczuciem przyniesie także efekty w postaci lepszej jakości włosów.

Jakie są modne długie fryzury dla 50-tek?

Najkorzystniejszą długością włosów dla 50-tek jest do ramion. Takie cięcie nadaje młodzieńczego blasku. Warto także postawić na grzywkę – curtain bang przypadnie do gustu nawet największym ich przeciwniczkom.