Modne fryzury dla 60-latek. Które cięcia odejmują lat i są wskazane dla wieku?

@frau_mone

Obecnie najmodniejsze fryzury dla 50-60 latki są bardzo popularne także wśród innych grup wiekowych. Praktycznie każdy dobrze prezentuje się w bobie, a sztuką jest wybranie odpowiedniego jego wariantu. Większość dojrzałych kobiet stawia na krótsze cięcia, ale przy odpowiedniej pielęgnacji, również włosy długie będą prezentować się świetnie. Oto propozycje fryzur dla nowoczesnych i niezależnych kobiet po pięćdziesiątce.

Zobacz także: Fryzury do ramion dla 50-latek. Te cięcia odmładzają o 15 lat

Krótkie fryzury dla kobiet 50 i 60+. Odmładzają i podkreślają naturalne piękno

Jako pierwszy na myśl przychodzi wspomniany już bob, a w szczególności ten krótki. W 2023 roku rządzić będzie m.in. jego wersja bubble, czyli bąbelkowa. Jest to cięcie delikatnie okalające twarz, stawiające mocny akcent na kości policzkowe. Lekkie cieniowanie sprawia, że włosy lepiej się układają i dodają drapieżności. Grzywka też dobrze sprawdzi się jako fryzura dla 50-60 latki. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się grzywki kurtynowe, gdyż właśnie jak kurtyna opadają na czoło.

Bardziej odważną opcją jest pixie cut dla kobiet po 50-tce. To cięcie odmładzające i niezwykle uwydatniające naturalne piękno. Podobnie, jak w przypadku boba, istnieje kilka rodzajów tej fryzury. Dla 50-latek sprawdzi się rozwiązanie z cieniowaniem i grzywką, którą można ułożyć lekko do góry. W ten sposób rozjaśnisz swój wygląd, a co za tym idzie, odejmiesz też lat. 

Zobacz także: 50-tki niczym 30-tki w tym trendzie! Wyglądają młodo, promiennie i świeżo

Półdługie i długie fryzury dla 50-60 latki. Pielęgnacja jest tutaj kluczowa

Dłuższe fryzury dla 50-60 latki wymagają większego skupienia się na dbaniu o włosy. Z wiekiem tracą one swoją wytrzymałość. Dlatego składników odżywczych trzeba dostarczyć za pomocą masek do włosów, odżywek i wcierek. Jako dłuższa fryzura dla pań w dojrzałym wieku, tutaj także bob będzie dobry na wszystko. Warto wtedy postawić na dłuższego, sięgającego ramion lub delikatnie za. W dojrzałym wieku zdecydowanie lepiej zrezygnować z wariantów idealnie gładkich i ułożonych. Aktualnie modne są artystyczne niełady i cieniowanie. 

Jeśli masz dłuższe włosy, dowolność jest spora, jednak należy unikać pewnych rozwiązań, w których często nie wygląda się dobrze. Po pierwsze ciężkie, obszerne loki nie służą paniom 50+. Potrafią optycznie poszerzyć twarz, podobnie jak przedziałek na środku. Po drugie, bardzo ważna jest koloryzacja. Przy długich włosach idealnie sprawdzi się rozjaśniający balejaż. Ze względu na wykorzystanie kilku różnych odcieni sprawia, że włosy wyglądają naturalnie i nabierają wielowymiarowości. Natomiast 50 i 60-latki wyglądają wtedy młodo i nowocześnie. 

Zobacz także: Te cięcia lepiej omijać szerokim łukiem! Kiczowate i niemodne fryzury dla 50-tek