Aż ciężko uwierzyć, że ta supermodelka ma już 52 lata! Nadal wygląda fantastycznie. Czas się dla niej zatrzymał

Ikona mody Claudia Schiffer
Shutterstock

Kto powiedział, że po pięćdziesiątce nie można lub nie wypada czegoś robić? Claudia Schiffer pokazuje, że wiek to tylko liczba, zarówno swoim życiem zawodowym, jak i wybieranymi stylizacjami. Jest idealnym przykładem kobiety sukcesu, ciężko pracującej na swoją pozycję. Z tego powodu może stać się inspiracją dla 50-latek chcących zmienić swoje życie lub planujących przejść wizerunkową metamorfozę. 

Claudia Schiffer — symbol lat 90. Supermodelka w najczystszym wydaniu

Lata 90. to era supermodelek, promowanych na największych wybiegach, jedną z nich jest Claudia Schiffer. Była uważana za ideał piękna. Lśniące blond włosy i perfekcyjne wymiary stały się marzeniem ogromnej liczby kobiet z różnych zakątków świata. Tymczasem modelka pojawiała się na okładkach największych magazynów modowych, jak Vouge, Elle czy Harper’s Bazaar.

Jednocześnie była zatrudniana przez dobrze znane każdemu marki Versace, Valentino, Dior i to tylko mała część jej pracodawców. Nic więc dziwnego, że wraz z napływem nowych zleceń dostała także propozycje wystąpienia w filmach. Mogliśmy ją podziwiać, chociażby w hitowej produkcji „To właśnie miłość”. Już w XX wieku m.in. uczestniczyła w ceremonii otwarcia mundialu w Niemczech. Przez lata była praktycznie wszędzie i po pięćdziesiątce nie zwalnia tempa. 

Styl Claudii Schiffer. Szyk i klasa, ale też wygoda 

Claudia Schiffer nadal pozostaje absolutną ikoną mody. Może inspirować młode osoby, a także panie 50+. Jej styl na co dzień łączy w sobie elegancję i prostotę z wygodą. Modelka lubi jeans i często zakłada spodnie lub spódnicę z tego materiału. Łączy je ze zwykłymi swetrami o ozdobnym splocie lub z ciekawym wzorem. Taki komplet można z łatwością powtórzyć w swojej szafie.

Schiffer nie unika też kolorowych motywów, jednak zdecydowanie stawia na kolory stonowane, jak beże, brązy czy biel. W bardziej eleganckim wydaniu gwiazda wybiera marynarki, które przełamuje bardziej casualowymi rzeczami np. koszulkami z nadrukiem lub dopasowanym golfem. W dodatkach także decyduje się na minimalizm, niewielka torebka i delikatna biżuteria absolutnie wystarczą.