50-tko, ten makijaż postarza i wygląda sztucznie! W zamian spróbuj tych 3 trików

Ciężki makijaż postarza, fot. @nikki_makeup

Chcąc nieco odmłodzić swój wygląd, sprawić, aby makijaż był lżejszy i bardziej świetlisty, wcale nie musisz dużo zmieniać. Wystarczy kilka podmian kosmetyków, odpowiednia technika, a twoja twarz odmłodnieje nawet o kilkanaście lat! Najlepszy makijaż dla 50-tek.

Tego kroku nigdy nie możesz pomijać!

Jeśli myślisz, że odpowiednio wykonany makijaż jest kluczem do młodego wyglądu, zapewniam, że wcale tak nie jest. Aby kosmetyki, których użyjesz dobrze „wpasowały” się w twoją skórę, musisz uprzednio odpowiednio ją przygotować. Odpowiednie nawilżenie jest kluczowe dla estetycznego makijażu i dobrego „przyjmowania” i wchłaniania kosmetyków! Dowiesz się jak to zrobić TUTAJ.

50-tko, tego w makijażu unikaj jak ognia! Postarza i „spłaszcza”

Wiosna to idealna pora, aby wszystkie matowe kosmetyki zamienić na ich wersję o satynowym wykończeniu! W dobie na minimalizm, kiedy „mniej znaczy więcej”, zauważamy coraz większą tendencję do porzucania kryjących, mocnych makijaży na rzecz naturalnych look’ów. A dla 50-tek to świetna wiadomość, ponieważ te najskuteczniej odmładzają! Więc podkład i puder zamień na lekki krem BB lub CC, mocne cienie do powiek na delikatnie różowe lub brązowe o delikatnym połysku, a szminkę na pielęgnującą pomadkę z kolorem lub błyszczyk.
Matowe wykończenie, chociaż potrafi być efektowne, często postarza i „obciąża twarz” sprawiając, że prezentuje się sztucznie.

TOP 3 triki, które rozświetlą i odmłodzą twarz. Makijaż dla 50-tek

To zdecydowanie nie są triki wyłącznie dla 50-tek, ale dojrzałe panie często podczas wykonywania makijażu je pomijają. A niesłusznie, bo dodają twarzy młodzieńczego, zdrowego i świeżego wyglądu.

  1. Rozświetlacz w kąciku oka. Chociaż nie każda kobieta preferuje używanie rozświetlacza na twarzy – w okolicach kości policzkowych -, zdecydowanie warto nakładać go w kącikach oczu. Niewielka ilość podkreśla i otwiera oko, a także rozświetla twarz.
  2. Róż – młoda twarz zawsze ma kolor! Różu, a nawet bronzera nie powinno zabraknąć w twojej kosmetyczce, szczególnie po zimie. Aby twarz wyglądała zdrowo i świeżo, powinna mieć kolory. Chociaż najważniejszy jest róż, odpowiednie użycie bronzera też potrafi być zbawienne!
  3. Podkreśl usta! Konturówka to produkt, który tej wiosny znajdzie się w kosmetyczce każdej kobiety. Świetny sposób na powiększenie ust bez botoksu, a także na podkreślenie ich linii – co u kobiet po 50-tce jest konieczne. Oprócz kolorów nude, u dojrzałych pań doskonale sprawdza się soczyste, JASNE kolory.

Czytaj na Lafim.pl: Sukienki dla 50-tek na co dzień i do pracy. TOP 3 modele na każdą sylwetkę